Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:51 Svátek: Nela Zítra: Blažej

ZLODĚJI ŘÁDÍ, ZA ČTYŘI DNY ZMIZELO DEVĚT KOL NEJEN ZE SKLEPŮ, ALE I Z ULIC

článek vytvořen 08. 01. 2014, přečetlo si ho 2878 lidí

Trutnov - Je sice leden, ale venku panuje jarní počasí. To zřejmě zaktivizovalo zloděje jízdních kol. Během několika novoročních dnů musí policisté řešit hned několik případů zmizení bicyklů. Nejen ze sklepů, ale i z ulic města. Přestože byla některá kola zabezpečena, zloděje to neodradilo.
K prvnímu případu došlo minulou sobotu v Pampeliškové ulici. Dosud neznámý zloděj vnikl do společné kolárny jednoho z domů, kde ukradl tři jízdní kola pro dospělé a dvě pro děti. Svým činem způsobil škodu 10 tisíc korun. Krádeže pokračovaly v pondělí odpoledne, tentokrát před obchodem v Polské ulici. Horské kolo Scott majitelka umístila do stojanu a zámkem jej zajistila proti krádeži. Po necelé hodině se na místo vrátila, ale kolo už tam nebylo. Škoda dosáhla výše 15 tisíc korun.V témže dni vpodvečer zloděj udeřil před prodejnou kol v Obchodní ulici. „Nová kola Fuji byla vystavena před prodejnou. Neznámý zloděj přerušil zajišťovací lanko a ukradl dvě kola. Škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun,“ uvedl mluvčí policie Udo Ertner. Zatím poslední případ policisté řešili včera odpoledne v Papírenské ulici. Zatím neznámý zloděj se vloupal do sklepa obytného domu. Ohledáním místa činu a následně provedeným šetřením policisté zjistili, že pachatel Z místnosti v suterénu domu odcizil horské jízdní kolo Kellys černošedé barvy. Škoda je 16 tisíc korun.

Za tyto krádeže a za porušování domovní svobody může být zloděj odsouzen až na tři roky vězení, v jednom případě až na pět let. „Policie žádá majitele, aby si svá kola lépe hlídali. Volně odstavené jízdní kolo je pro zloděje snadným cílem. Kvalitní kolo v hodnotě několika desítek tisíc korun, které je zabezpečeno obyčejným lankovým zámkem, je pro zloděje rovněž snadným cílem,“ upozorňuje policejní mluvčí.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz


© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena