Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 14:13 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

SLEDUJTE CIRK-UFF Z TRUTNOVA!, RADÍ ČTENÁŘŮM Z CELÉHO SVĚTA PRESTIŽNÍ ČASOPIS THE ECONOMIST

článek vytvořen 07. 01. 2014, přečetlo si ho 2668 lidí

Trutnov - Husarský kousek. Neskutečná věc. Prostě pecka. Takovými slovy se dá označit nevídaný úspěch květnového festivalu nového cirkusu Cirk-Uff. Dostal se totiž na stránky prestižního světového časopisu The Economist.
Cirk-Uff se v Trutnově konal teprve třikrát, hned zkraje ale našel tisíce diváků a příznivců, oceňovaný je i českými a zahraničními umělci. Před koncem roku 2013, aniž by to kdokoliv z organizátorů čekal, dostal punc akce, kterou by měli sledovat i manažeři, ředitelé firem, bankéři a podnikatelé, tedy čtenáři časopisu The Economist. Nejprestižnější ekonomický časopis světa zařadil Cirk-Uff do ročenky World 2014. „Je to jakýsi výhled pro 81 zemí světa. U 29 z nich pak vybírá jednu věc či událost, kterou je dobré sledovat. Je to opravdu nečekaný a úžasný dárek,“ uvedl Libor Kasík, ředitel Uffa, hlavní organizátor a principál Cirk-Uffu.

 Čtenáře Economist upozorňuje například na vstup Lotyška do eurozóny, cestu Španělska za obhajobou světových šampiónů ve fotbale či vývoj automobilového průmyslu ve Švédsku. „No a v Česku doporučuje čtenářům z celého světa sledovat kejklíře, žongléry a akrobaty na světovém festivalu nejlepších představení nového cirkusu Cirk-Uff v Trutnově,“ sdělil Kasík.

Pro Uffo je zdánlivě nenápadné zveřejnění neskutečným úspěchem. „Ačkoliv ta zmínka je v řádu jednoho až dvou odstavců, tak je to v nejprestižnějším ekonomickém časopise na světě. Jeho redakce sídlí v Londýně a ta si vybírá věci události, které jsou z jejího hlediska zajímavé,“ upřesnil Kasík. Sám přitom neví, jak přesně se redaktoři The Economistu k Cirk-Uffu dostali. „Nikdo z nás je nekontaktoval, dokonce jsme o té jejich ročence ani nevěděli. Upozornil mě na to pan podnikatel Kasper. Dosud jsem The Economist nečetl. Ale nyní asi změním názor a budu ho číst pravidelně,“ dodal Kasík s úsměvem.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z LOŇSKÉHO CIRK-UFFU


FOTOGALERIE Z PRVNÍHO DNE CIRK-UFFU 2013 

FOTOGALERIE Z DRUHÉ DNE ZDE

FOTOGALERIE ZE TŘETÍHO DNE ZDE

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena