Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 28.01.2023
Přesný čas: 18:34 Svátek: Otýlie Zítra: Zdislava

PRVNÍ POLSKO-ČESKÁ PODNIKATELSKÁ CENA MÍŘÍ DO SPOLEČNOSTI KASPER GROUP

článek vytvořen 03. 01. 2014, přečetlo si ho 3428 lidí

Trutnov - Známý trutnovský podnikatel Rudolf Kasper získal těsně před koncem roku 2013 další mimořádné ocenění. Jeho společnost Kasper Group (zaměřující se na strojírenství a stavebnictví) obdržela polsko-českého Swidnického Gryfa za vítězství v kategorii Nejlepší přeshraniční společnost.


Ocenění od našich severních sousedů není náhodné. Tamní Swidnice a Trutnov se snaží společně podporovat podnikání. Rodinný podnik Kasper Group navíc úspěšně působí na polském trhu už 16 let. Z celkového počtu 316 zaměstnanců jich je 22 Poláků. Pobočka Kasper Polska Gliwice vyrábí a dodává dřevěné konstrukce pro polský trh.

„Jsme opravdu hrdí na to, že naše společnost získala toto významné ocenění, jež symbolizuje přátelství a dlouhodobé partnerství mezi Českem a Polskem,“ uvedla personální manažerka Dagmar Papíková, která při tzv. Slavnosti podnikání sošku Swidnického Gryfa za firmu převzala.

Rudolf Kasper komentoval ocenění s potěšením. „Děkuji všem zaměstnancům našich firem. To oni tvoří hodnoty a výsledky Kasper Group. Cena, ze které mám upřímnou radost, patří zejména jim!“Kasper ale nebyl v Polsku jediným oceněným podnikatelem z Trutnova. V kategorii Nejlepší přeshraniční společnost byly nominovány ještě firmy Autostyl a.s. a Step Trutnov a.s. Jan Kranát, který po revoluci vybudoval společnost Autostyl a dosud obchodně prosperuje, si odnesl ocenění v kategorii Významná osobnost pohraničí.

Událost byla organizována pod záštitou Sudetské průmyslové a obchodní komory Świdnica v rámci projektu Město Trutnov a Świdnica podporují podnikání, který byl spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce ČR.

(pac, tz-hat)
Trutnovinky.cz


čtěte také:
DŮM V OBOŘE POSTAVENÝ FIRMOU KASPER SE STAL DŘEVĚNOU STAVBOU ROKU 2012

O PODNIKÁNÍ JSEM ZAČAL PŘEMÝŠLET NA ŠTAFLÍCH, VZPOMÍNÁ RUDOLF KASPER

SPOLEČNOST KASPER KOVO PŘEVZALA FIRMU DUKLA I SE ZAKÁZKAMI A ZAMĚSTNANCI

MECENÁŠ RUDOLF KASPER POSKYTNE STATISÍCE NA PROVOZ MĚSTSKÉ GALERIE

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena