Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 09:33 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

MILAN LHOTÁK VYSTAVUJE V MATESU AKTY, TAK TROCHU JINÝ FOTOPOHLED NA ŽENY

článek vytvořen 23. 12. 2013, přečetlo si ho 4045 lidí

Trutnov - Po sérii krajinářských snímků nyní zdobí stěny jídelny zdravé výživy Mates něco zcela jiného - akty. A ne zrovna nějaké tuctové, kterých najdete na internetu stovky. Trutnovský fotograf Milan Lhoták se totiž snaží téma ženského aktu pojmout trochu jinak.


Výstava se jmenuje Fotografie žen tak trochu jinak. Z osmnácti vystavených snímků je patrné, jak originálním způsobem Lhoták přistupuje k náročné disciplíně jako je fotografování ženského těla. Dává do nich totiž pohyb. Když se k tomu přidá zajímavý prostor - snímky vznikly v areálu bývalého pivovaru v Suchomastech u Berouna - je nevšední výsledek na světě. „Například dívka v ječmeni. Fotilo se pod střechou, kterou procházel jen kousek světla, foťák jsem měl na stativu a připravenou sekundovou expozici. Modelce jsem řekl, ať pohne nohou. Když to udělala, začal se ječmen sypat dolů a vznikl zajímavý snímek,“ vysvětluje Lhoták.



Podobné to je se záběry dívek se závojem. „Takhle jsem fotil už dřív, ještě v časech, kdy se fotilo na film. Zkušenosti z těch dob se mi nyní hodily,“ přiznal autor. Fotil sice na digitální fotoaparát, ale podle svých slov nic v počítači následně neupravoval.

A proč vlastně jeho akty vypadají jinak? „Nefotím ženskou jen in natura, staticky někde u okna či dveří nebo jako nějakou krajinku nebo potůčky. Chci, aby si divák při pohledu na snímky, našel chvilku čas. Vytvářel si svůj vlastní příběh, aby fantazie pracovala. Na ženském aktu musí být trochu tajemno,“ dodal Milan Lhoták. Výstava bude přístupná do 19. března.



FOTOGALERIE Z VERNISÁŽE ZDE

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena