Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 28.01.2023
Přesný čas: 17:40 Svátek: Otýlie Zítra: Zdislava

FOTOGOLD V BULHARSKÉ POSKYTUJE KROMĚ KVALITNÍHO TISKU I DALŠÍ ŠPIČKOVÉ SLUŽBY

článek vytvořen 20. 12. 2013, přečetlo si ho 2266 lidí

Trutnov - Bez tří měsíců dvacet let ve městě úspěšně působí FOTOGOLD s.r.o. Trutnov. Minilab začínal na Polské a po dvou letech se přestěhoval do většího prostoru v Bulharské ulici.


Na počátku se firma zabývala především vyvoláváním a výrobou fotografií. Klasicky vývojkou a ustalovačem, prodejem filmů a fotoaparátů s příslušenstvím. Teprve postupně, podle požadavků trhu, se portfolio služeb začalo rozrůstat. „Postupně jsme technologii doplnili kopírkami. Jak černobílou, tak i barevnou. Dodnes jsme schopni prakticky z čehokoliv lidem udělat kopie až do formátu A3 jak na běžný kancelářský papír, tak i na karton. Ve fotografii nastoupila éra digitálního zpracování. Opět jsme doplnili technologii o nejlepší stroje. Naposled letos v květnu,“ vysvětluje majitel Milan Lhoták.

Potom se na trhu objevila novinka - adjustované fotky. Čili snímky zpevněné nebo podlepené tuhým materiálem, nejčastěji lehkými a pevnými polyuretanovými deskami (zkráceně Kapa desky). Ty je možné pověsit ihned na stěnu, a to bez dalšího opatření rámem. „Viděli jsme, že to má budoucnost. Koupili jsme plotr Epson, lepící lis Grawerton, aby se mohly fotky vytisknout ve větším formátu a adjustovat," tvrdí Lhoták. Další moderní vymožeností je lisování snímků na hrníčky a trika.Další služby poskytuje Fotogold prostřednictví vlastního ateliéru. „Děti, rodiny nebo psy, všechno vyfotíme. Stačí se jen domluvit,“ připomíná Lhoták. Jeho kolega Teichman fotografuje v plaveckém bazénu. Zejména při plavání kojenců a batolat s rodiči vznikly už tisíce jedinečných snímků pod vodní hladinou. „Měl jsem zkušenosti s focením pod vodou z potápění v Egyptě. V bazénu mezitím zkoušeli fotit pod hladinou malým kompaktem, ale vůbec se jim to nevedlo. Tak jsme se domluvili na spolupráci,“ vzpomíná majitel Fotogoldu.

O firmě je známé, že dokáže zajistit zajistit všechny fotopráce „kdykoliv, cokoliv“. Prostřednictvím služeb (tzv. za náklady) navíc podporuje místní aktivity a některé fotospolky. „Spousta lidí nemá tu možnost upravit si fotku podle svého a vytisknout si ji. Takže si u nás sedneme, ukážeme, poradíme, uděláme. Prostě, aby fotografie k něčemu vypadaly. Nejde nám o kvantitu, ale o kvalitu,“ zdůrazňuje Lhoták.

A ještě důležitá informace na závěr: Až do Vánoc je ve Fotogoldu otevřeno každý den. „Doma se uklízí, tak já jdu radši do práce. Ještě na Štědrý den dopoledne budeme mít otevřeno. A otevřeno bude i po svátcích,“ dodává Milan Lhoták.

Placený článek

čtěte také: FOTOGOLD V BULHARSKÉ ULICI - NEJENOM KVALITNÍ TISK

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena