Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 28.01.2023
Přesný čas: 17:58 Svátek: Otýlie Zítra: Zdislava

LABSKÁ BOUDA V PLNÉM PROVOZU

článek vytvořen 20. 12. 2013, přečetlo si ho 3046 lidí

Labská bouda, nacházející se na Labské louce ve výšce 1340 metrů nedaleko pramene Labe, je díky své poloze ideálním výchozím bodem pro zimní i letní turistiku. Nejenže se u ní setkávají turistické trasy z několika směrů, v zimním období jsou zde skvělé sněhové podmínky, takže v její blízkosti prochází kromě upravených běžeckých tratí i skialpinistická trasa.Kromě pramene Labe je dalším atraktivním místem v okolí necelý jeden kilometr vzdálený nejvyšší český vodopád na řece Pančavě o výšce 145 metrů, či přímo pod objektem umístěný Labský vodopád s výškou 30 metrů. Z objektu jsou překrásné výhledy do prostorného Labského dolu, na Medvědín, Kozí hřbety i vzdálenou Sněžku.

Stejně tak, jako se před několika lety podařilo firmě AEZZ a.s. přestavět a uvést do provozu Luční boudu, prošla důkladnou rekonstrukcí také Labská bouda, a po mnoha letech je hotel opět zcela otevřen turistům. Budova hotelu se během posledních 15 měsíců proměnila zejména svými interiéry tak, aby vše, co nabízí, odpovídalo náročným požadavkům současných návštěvníků hor.

Turisté určitě ocení rozšíření kapacity vnitřního bufetu a vybudování venkovního bufetu, posezení na venkovní terase s výhledem do Labského dolu a celoročně otevřenou restauraci, která nabízí teplá jídla, domácí pečivo, tradiční domácí koláče a pivo PAROHÁČ vyráběné v pivovaru na Luční boudě.Hotel nově poskytuje ubytování v několika cenových kategoriích od pohodlných pokojů s televizí a vlastní koupelnou až po přespání ve vlastním spacáku. Wifi připojení je v celém areálu hotelu. Vybere si tu opravdu každý.

Ve spolupráci se svazkem obcí Krkonoše je po celou zimní sezonu zajišťována strojní údržba Krkonošské běžecké magistrály v úseku Horní Mísečky – Zlaté návrší – Rozcestí U čtyř pánů – Labská bouda, odkud je možné dále pokračovat směr Harrachov či Rokytnice nad Jizerou. Další běžecké trasy vedou na hřeben Krkonoš nebo na Martinovu boudu. Skialpinistická trasa vede i do Labského dolu.

V Labském dole je pak možné po registraci na stránkách KRNAPu lezení na ledopádu s nástupem u konce upravované běžecké cesty Buď fit. Stěnu pokrývá ledopád o mocnosti několika cm až desítek cm. Strmé pasáže jsou střídány s místy pro odpočinek, kde je dobrá možnost pro založení jištění.Labská bouda může být jedním z cílů vašich jednodenních výletů ze Špindlerova Mlýna, Horních Míseček, Rokytnice nad Jizerou či Harrachova. Po mnoha letech nejisté existence objektu tu nyní vždy najdete otevřeno, uvařeno a napečeno i místo pro přenocování. Chcete-li se přesvědčit sami, přijeďte se podívat. Na Vánoce i Silvestra se najde ještě pár volných pokojů.

www.labskabouda.cz

+420 739 077 094


Placený článek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena