Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.09.2022
Přesný čas: 10:06 Svátek: Zlata Zítra: Andrea

AUTUMN PÁRTY JAKO NÁVRAT KE KOŘENŮM, ZNĚLA KLASIKA Z USA A ČESKÝ DOPROVOD

článek vytvořen 22. 11. 2013, přečetlo si ho 1779 lidí

Trutnov - Kdo měl v posledních letech pocit, že Jazzinec odbočil ze své původní dramaturgické linie, zažil ve středu večer příjemný návrat k osvědčené klasice. Duo amerických muzikantů Bob Montgomery (trubka) a Al Hermann (trombon) doprovázené českým triem Libora Šmoldase totiž naservírovalo publiku v Koncertní síni Bohuslava Martinů starý dobrý jazz.
Stalo se tak v rámci Autumn párty, která je už tradičním podzimním avízem na jarní festival. „Mnoho krát jsme tu měli žánrové experimenty, ale letos jsme se chtěli vrátit ke kořenům, a to s nejlepšími profíky, kteří tu jsou,“ chválil festivalový dramaturg Tomáš Katschner. Američané jsou uznávanými hráči a hudebními učiteli po celém světě. „Oba mají mnoho titulů a různých ocenění. Jdou po melodii, nepotřebují se předvádět, jestli hrají rychleji nebo lépe, než někdo jiný. Navíc jim zdatně sekundovali naši muzikanti,“ ocenil Katschner. Podívejte se na video.O pauze v půlce koncertu začal prodej permanentek na jarní, 16. ročník festivalu Jazzinec. A zájem o koupi byl velký, přestože ještě pořadatelé neodtajnili téměř nic z připravovaného programu. „Pro nás je to velký závazek, že tolik lidí už si permanentku koupilo. Kdybych ji tu bylo jednou tolik, určitě by se prodaly všechny, takový byl o ně zájem," přiznal Katschner.

Festival začne podle zvyklostí v půlce února, vrcholit bude na konci dubna. Největší taháky ani ústřední téma zatím pořadatelé ještě neoznámili. „Zatím mu pracovně říkáme Dobrý ročník. Vyšší téma jsme zatím nenašli,“ usmál se Katschner. V plánu je zhruba dvanáct hudebních večerů, většina se uskuteční v tradiční čtvrtky.FOTOGALERIE Z AUTUMN PÁRTY ZDE 

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto a Video: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena