Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:55 Svátek: Nela Zítra: Blažej

ZA KRÁDEŽE ELEKTRONIKY VE ŠKOLÁCH HROZÍ MLADÉMU ZLODĚJI TŘI ROKY VĚZENÍ

článek vytvořen 19. 11. 2013, přečetlo si ho 3318 lidí

Trutnov - Policie chytila zloděje, který během deseti dnů čtyřikrát loupil v místních školách. Dopadla ho ještě v pátek, kdy o krádežích informovala média a kdy žádala veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli. „Osmnáctiletý mladík se pod tíhou zajištěných důkazních prostředků k uvedenému protiprávnímu jednání zcela doznal,“ uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.
Zloděj vzal vždy elektroniku, navíc jeho krádeže byly velmi podobné. Loupil odpoledne, kdy je pohyb lidí po školách hůře kontrolovatelný, protože v tu dobu probíhají také odpolední vyučování a školy se proto nezamykají, jako při běžné dopolední výuce.

První případ se stal v pondělí 4. listopadu odpoledne. Z učebny zdravotnické školy v Procházkově ulici ukradl projektor Toshiba za čtyři tisíce korun. „Bylo to zrovna v době, kdy většina naší školy vyjma jedné třídy byla na besedě s lékařem Pirkem v městském úřadě,“ uvedl ředitel školy Roman Hásek. Zloděj se k němu do školy vrátil za týden znovu. Opět to bylo odpoledne. Minulé úterý odcizil LCD monitor Fujitsu za dva tisíce korun.

Lupič byl i v dalších školách. Z učebny Střední průmyslové školy ve Školní ulici odcizil data projektor Epson. „Je předpoklad, že se to stalo v době mimo běžné vyučování, tedy v odpoledních hodinách, kdy v naší budově kromě lidí z kroužků nikdo není. Projektor prostě odšrouboval ze stropního držáku a ukradl,“ řekl ředitel školy Vladislav Sauer. Zloděj řádil také v základní škole kpt. Jaroše v ulici Maxima Gorkého, kde vzal počítač Dell za čtyři tisíce.

„Policisté uvedené případy zaprotokolovali pro podezření ze spáchání přečinu krádež, za které může soud v případě pravomocného rozsudku uložit trest odnětí svobody až na tři roky,“ potvrdil policejní mluvčí Udo Ertner.


(pac, tz)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena