Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 07:28 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

SVOU ZÁVISLOST NA KRÁSE MALÍŘ HAVLÍN PŘENESE DO PROSTOR GALERIE UFFO

článek vytvořen 18. 11. 2013, přečetlo si ho 2041 lidí

Trutnov - „Zbyněk Havlín si vytváří jakési banky, kam v průběhu tvorby ukládá své emoce, myšlenky a v neposlední řadě i opojení z fyzického zážitku kreativního procesu. Pracuje způsobem vrstvení, kdy kombinuje veškeré dostupné postupy z klasické malby, graffity, akční malby…,“ popisuje autorovu práci kurátorka a historička umění Rea Michalová.
Výstava Závislost na kráse s cyklem abstraktně laděných expresivní olejomaleb tohoto všestranného umělce bude zahájena vernisáží zítra v 18 hodin v Galerii Uffo. „Obrazy malíře postrádají diktát, jednoznačné výklady, což odpovídá bezbřehosti interpretace krajiny jako takové. Člověk se musí zjemnit, aby prostoupil mezi jednotlivými šablonami a aby se obraz v mysli „rozpohyboval“,“ uvádí Michalová.

Galerie Uffo pokračuje touto výstavou, která potrvá do 30. prosince, pokračuje v prezentaci etablovaných umělců, mezi které bezpochyby patří Zbyněk Havlín. Vystudoval pražskou akademii výtvarného umění v ateliéru profesorů Lindovského a Knížáka. V roce 2005 byl nominován za ČR na Henkel CEE Art. Award price - moderní kresba 2004 - Ateliérová cena, v roce 2002 získal Sokrates Erasmus stipendium a v témže roce byl navržen na Hlávkovu cenu.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena