Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 29.03.2023
Přesný čas: 08:08 Svátek: Tatana Zítra: Arnošt

FRANZE A VALENTA, DLOUHOLETÍ HASIČI, ZÍSKALI TITUL ZASLOUŽILÝ HASIČ

článek vytvořen 15. 11. 2013, přečetlo si ho 2305 lidí

Trutnov - Na zámku v Přibyslavi na Vysočině, kde sídlí Centrum hasičského hnutí, které mimo jiné provozuje hasičské muzeum, odbornou knihovnu a specializovaný archiv, se dočkali významného ocenění dva dlouholetí dobrovolní hasiči ze sboru v Horním Starém Městě. Petr Franze a František Valenta převzali titul Zasloužilý hasič.
Podle starosty sboru Jiřího Chrtka je podmínkou tohoto ocenění dlouholetá práce ve sboru, což je minimálně 35 let, dovršení věku 60 let a získání postupně všech nižších ocenění. „Titul Zasloužilý hasič je nejvyšším oceněním za celoživotní práci. Naši dva členové byli na ocenění navrženi poprvé v historii našeho dobrovolného sboru v Horním Starém Městě,“ uvedl starosta.


Ocenění Zasloužilý hasič získali (zleva) František Valenta a Petr Franze ze sboru v Horním Starém Městě.

Po prohlídce stálé hasičské expozice na přibyslavském zámku se hasiči zúčastnili slavnostního aktu. Byla jim předána ocenění a zapsali se do Pamětní knihy Zasloužilých hasičů. Slavnosti byli kromě jiných přítomni starosta sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Karel Richter, první náměstek starosty Lubomír Janeba a vedoucí aktivu zasloužilých hasičů Josef Netík.


Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: hasiči HSM

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena