Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.09.2022
Přesný čas: 10:22 Svátek: Zlata Zítra: Andrea

JAZZINCOVÁ AUTUMN PARTY ZVE NA SOUHRU TRUBKY A TROMBÓNU, MADE IN USA

článek vytvořen 07. 11. 2013, přečetlo si ho 1647 lidí

Trutnov - Tradiční podzimní jazzincová Autumn Party je tu. Trumpetista Bob Montgomery a trombonista Al Hermann (oba z USA) doprovázení český triem Libora Šmoldase zahrají ve středu 20. listopadu v Koncertní síni Bohuslava Martinů v Trutnově. Předprodej vstupenek na jedinečné hudební vystoupení začal už včera, vstupenky jsou k mání na obvyklých místech - v infocentru na Krakonošově náměstí a v Uffu.


Budou hrát v Trutnově: trombonista Al Hermann  a trumpetista Bob Montgomery.

Dva špičkoví američtí hráči, kteří doprovázeli třeba Arethu Franklin nebo Tony Benneta, jsou příslibem zajímavého večera, přitom ale odlišného od loňského vystoupení klavíristy Johna Medeskiho. „Byl to fenomenální sólový koncert, který těžko něco překoná. Nyní očekáváme spíše klasický jazzový koncert. Zazní standardy a původní kompozice, ovšem pojaté velmi originálním a zajímavým způsobem,“ říká dramaturg jazzincového festivalu Tomáš Katschner.

Oba Američané nejsou zrovna nejmladší, ale o to víc jejich hra přitahuje. „Mají za sebou spoustu zkušeností, zajímavých projektů a koncertů. Klíčovým prvkem je improvizace. Obecenstvo bývá při vystoupeních kvintetu vtaženo do hudebního dění, to se pozitivně promítá do výkonu hudebníků,“ ujišťuje Katschner.


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: www.jazzinec.cz

 

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena