Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 28.01.2023
Přesný čas: 18:50 Svátek: Otýlie Zítra: Zdislava

MĚSTO UKONČILO OPRAVU ULICE OBRÁNCŮ MÍRU. CHYSTÁ DALŠÍ, NAPŘÍKLAD V HORNÍM

článek vytvořen 01. 11. 2013, přečetlo si ho 3677 lidí

Trutnov - Ještě nedávno byla ulice Obránců míru (lokalita Na Pražské) jednou z posledních ve městě s povrchem z dlážděných kostek. Nyní je jednou z nejnovějších - silnice má asfaltový povrch, místa pro parking jsou řádně vyhrazená a chodníky mají moderní dlažbu. Vše díky rekonstrukci, která ve spojení s obnovou sousedních ulic Husova a Českobratrská vyšla na 7,5 milionu korun.
Kdo už zapomněl, tak před nedávnem každé projíždějící auto v ulici Obránců míru bylo díky kostkám patřičně hlučné. Silnice byla křivá, plná nerovností a děr, podobné to bylo s chodníky. Staré obrubníky dokonce zdobily zářezy od pásů okupačních tanků, které do města vtrhly v roce 1968. V té době ještě nebyla ulice slepá jako dnes, ale byla naopak páteřní komunikací.Radnice uvažovala, že se do modernizace pustí přibližně před deseti lety. Kvůli penězům ale akci spustilo až loni. „Když jsme kdysi rekonstruovali Struhu, tak jsme si mysleli, že zároveň uděláme i veškeré boční komunikace. Bohužel se to nepodařilo, byla to tenkrát příliš nákladná akce,“ vysvětlil trutnovský starosta Ivan Adamec.

K opravám došlo až v roce 2010 (první část) a hlavně letos. Nejvíce vidět jsou nová vozovka, chodníky a veřejného osvětlení. Ulice má moderní odvodnění, zrekonstruováno bylo rovněž plynové potrubí a přípojky k rodinným domům. „Každá rekonstrukce představuje významný zásah do života občanů, proto se snažíme minimalizovat negativní vlivy. Obě etapy byly proto prováděny v létě, kdy jsou příhodné klimatické podmínky a zároveň je i nižší provoz,“ upřesnil Adamec.


Přestřižení pásky jako oficiální konec rekonstrukce. Vlevo Petr Dohnálek z hradecké firmy Eurovia CS, vedle něj starosta Trutnova Ivan Adamec.

První etapu rekonstrukce ulic Obránců Míru, Husovy a Českobratrské provedla hradecká společnost M-Silnice, druhou etapu zhotovila Eurovia CS, a. s.

Pro trutnovskou radnici jsou postupné opravy městských komunikací a jejich průběžná údržba jednou z priorit. Koncem října začala oprava komunikace v Žitné ulici v Poříčí a v příštím roce je v plánu Horská ulice v Horním Starém Městě. „Zadní část Horské ulice dostala velkou ránu. Vede po ní objížďka kvůli při rekonstrukci mostů na Krkonošské. Silnice je nyní zatížená i demolicí Texlenů. Čekáme, až se mosty dodělají, aby zmizela objížďka a pak bychom rádi dali onu lokalitu dohromady. Myslím, že bychom mohli začít na jaře roku 2015,“ naznačil trutnovský starosta Ivan Adamec.

FOTOGALERIE Z ULICE OBRÁNCŮ MÍRU ZDE

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena