Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 07:56 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

TRUTNOVSKÉ MLADÉ VOLEJBALISTKY ZAHÁJILY KRAJSKOU SOUTĚŽ

článek vytvořen 09. 10. 2013, přečetlo si ho 1418 lidí

Trutnov- Pro mladé volejbalistky TJ Loko začala o víkendu halová sezóna, ve kterém rozehrály své krajské soutěže družstva starších žákyň a letos nově i kadetek.
Kadetky odehrály první kolo krajské soutěže v sobotu v Hronově a podařilo se jim ho vyhrát, když porazily všechny své soupeřky. Starší žákyně mají v letošní sezoně v krajské soutěži přihlášena dvě družstva a o víkendu se jim vedlo se střídavým úspěchem. Družstvo Trutnova A se představilo v prvním kole v neděli doma a podařilo se jim ho, stejně jako kadetkám, vyhrát. Kaňkou na vítězství je zranění kapitánky Karolíny Matějů, která si přivodila tradiční halové zranění, výron kotníku.

Béčko nastoupilo v ten samý den v Hradci Králové. Své kamarádky se jim výsledkově napodobit nepodařilo a zvítězilo pouze v jednom ze čtyř utkání. V ostatních zápasech děvčata předvedla střídavé výkony, kdy trápila lepší soupeře, ale na vítězství to tentokrát nestačilo. Alespoň si ověřila v praxi sportovní rčení o tom, že „hrát se dá s každým…“.

Mimo krajskou soutěž se starší žákyně Lokomotivy úspěšně zúčastnily kvalifikace do Českého poháru volejbalového svazu. Konala se na konci září v Hradci Králové. Trutnovské volejbalistky vyhrály pět z šesti zápasů, nestačily pouze na Příbram, čímž se probojovaly mezi osm nejlepších družstev v Čechách. Druhá osmička družstev se vytvořila po kvalifikaci odehrané na Moravě.

Ve dnech 2. a 3. listopadu 2013 bude volejbalový oddíl Lokomotivy pořádat 1. kolo Českého poháru ve volejbalu starších žákyň v Trutnově tělocvičnách na základní škole V Domcích (Šestidomí), takže ideální příležitost vidět trutnovské starší žákyně v akci a navíc v konkurenci týmů z celé České republiky.


Z kvalifikace Českého poháru v Hradci Králové - zleva stojí: Denisa Jirásková, Karolína Matějů, Nikola Pavlíková, Kateřina Roubalová a Daniela Murčová, zleva klečí: Denisa Pavlíková, Hana Nguyenová a Kateřina Gregorová; zleva leží: Bohumil Gregor a Jiří Hauf.

Aby se ještě nazapomnělo na mladší žákyně, ty odehrály úvodní krajské soutěže již 21. září venku na antuce v areálu na Nivách a podařilo se jim také zvítězit. Další kolo, tentokrát již hale, hrají tuto neděli v Červeném Kostelci.

„Vstup do letošní sezony se našim hráčkám celkově vydařil a nezbývá si přát, aby to takhle pokračovalo i nadále,“ poznamenal asistent trenér Bohumil Gregor. Výsledky a umístění trutnovských družstev, včetně fotografií z akcí lze sledovat na oddílových stránkách www.volejbaltrutnov.estranky.cz.

(bog, bgr)
Trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena