Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 27.04.2018
Přesný čas: 00:29 Svátek: Jaroslav Zítra: Vlastislav

BASKETBALISTKY KARY ZAHÁJILY PŘÍPRAVU, V TÝMU BUDOU OPĚT DVĚ AMERIČANKY

článek vytvořen 31. 07. 2013, přečetlo si ho 1993 lidí

Trutnov - Basketbalistky Kary zahájily ve středu přípravu na devatenáctou sezonu v nejvyšší soutěži. Úvodní trénink pod vedením nového kouče Petra Kapitulčina absolvovaly v prostředí golfového areálu a hotelu Grund resort v Mladých Bukách.


Do 15. srpna se budou hráčky Kary připravovat v domácích podmínkách a z devadesáti procent se budou věnovat fyzické přípravě. „Budeme hlavně běhat, dvakrát denně a večer se bude střídat střelba a regenerace. Připravené mám i tři čtyřdenní bloky, kdy třetí den dopoledne přidáme posilovnu,“ přiblížil Petr Kapitulčin hlavní blok nabírání fyzické kondice, který vyvrcholí stejně jako v minulých letech na soustředění v Deštném v Orlických horách (17. - 22. srpna). Poté se trutnovské družstvo přesune do haly a začne se intenzivně věnovat basketbalové části.

Za první herní prověrkou se trutnovské basketbalistky vydají na turnaj do Francie (8. - 9. září), kam pocestují na základě pozvání přátel z Trouville. „Jinak bychom si to samozřejmě nemohli dovolit. Je to pro nás skvělá příležitost,“ upozornil manažer Kary Jan Braun. V termínu od 12. do 15. září se uskuteční v hale ZŠ Komenského již 14. ročník turnaje O pohár města Trutnova - Mekr´s Cup. V podhůří Krkonoš se opět představí špičkové kluby - pět týmů Euroligy, tři celky EuroCupu a Trutnov.PŘÍCHODY
Morgan Johnson (ročník 1990, výška 196 cm)
- University of lowa (USA - NCAA 1)
Jamie Russel (1990, 173 cm)
- Illinois State University (USA - NCAA 1)
Michaela Potočková (1996, 177 cm)
- z vlastního extraligového dorostu
Zuzana Talácková (1995, 180 cm)
- z vlastního extraligového dorostu

ODCHODY
Petra Záplatová (VŠ Praha)
Ambrosia Anderson (Francie)
Lauren Ervin (Itálie)
Kateřina Kozumplíková (vysokoškolské studium)
Hana Veselá (USA)

V kádru Kary se objeví nová jména - Milena Prokešová a Lenka Pazderová. Nejedná se však o posily. Jsou to pouze nová příjmení Lenky Větrovcové a Mileny Steffanové po svatbě. Společně s nimi ve středu začaly pracovat s týmem Michaela Muchová a Kateřina Nováková. S týmem byla i česká hvězda červnového evropského šampionátu Kateřina Hindráková, která však zpočátku bude mít svůj vlastní tréninkový plán. Do plné přípravy se zapojí až ve druhém týdnu, stejně jako další dvě hráčky Andrea Ovsíková a Andrea Vacková, které se teprve před necelými dvěma týdny vrátily z univerziády, kde byl v roli vedoucího naší výpravy i manažer Braun. Češky obsadily šesté místo.

S ligovým týmem od prvního dne také trénují dorostenky Zuzana Talácková a Michaela Potočková, která si před pár dny plnila povinnosti v reprezentaci U18. Novými posilami Kary jsou dvě Američanky - rozehrávačka Jamie Russell a pivotka Morgan Johnson, které se k týmu připojí na konci srpna. „Jsou to hráčky, které budu začínat evropskou kariéru, a pevně věříme, že jsme vybrali správně,“ poznamenal na jejich adresu trenér Kapitulčin.

FOTOGALERIE


Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena