Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 16:40 Svátek: Igor Zítra: Olivie

THAJBOXER KLAUDA MÁ Z EVROPY STŘÍBRO, TITUL PŘIŘKLI RUŠTÍ ROZHODČÍ RUSOVI

článek vytvořen 29. 07. 2013, přečetlo si ho 1784 lidí

Trutnov - Stříbrnou medaili získal na evropském šampionátu amatérů v thajboxu trutnovský fighter Jakub Klauda. Po volném losu v prvním kole a skalpu Bulhara Alexandera Markova prohrál dvacetiletý český bojovník v portugalském Lisabonu souboj o titul s ruským bijcem Andreyem Toftem. „Emoce už opadly, takže jsem spokojený,“ prohlásil dnes po svém návratu domů. Vysněnou „placku“ si přivezl.


Bezprostředně po finále však závodník Highlanders Trutnov trošku cítil křivdu. Ve třetím kole měl ruského soupeře na lopatě a vidina zlaté medaile se začala přibližovat. „Po tom třetím kole jsem si opravdu myslel, že by to mohlo dopadnout,“ vyprávěl Jakub. Rozhodčí ale byli jiného názoru a titul putoval na východ. „Chvíli jsem byl zklamaný, ale pak spíš naštvaný na sebe, že jsem mohl už víc pracovat v prvním kole,“ přiznal trutnovský bojovník. Určitě je ale zvláštní, že dva ze čtyř finálových rozhodčích byli Rusové.

Česká výprava zvažovala podání protestu, nakonec však od tohoto kroku upustila. „Asi bychom stejně neuspěli,“ prohodil Klauda. Celý rozhovor s ním si přečtete v našem tištěném Víkendu, který ve čtvrtek dostanete do vašich schránek.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: archiv Petra Otticha

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena