Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 12:46 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

SOFTBALOVÍ NADHAZOVAČI A CHYTAČI SE SEŠLI V TRUTNOVĚ

článek vytvořen 10. 07. 2013, přečetlo si ho 1207 lidí

Trutnov - Oddíl softbalu SK Trutnov HSM ve spolupráci s Českou softballovou asociací uspořádal minulý týden nadhazovací a kečrovský kemp pro začínající i pokročilé hráče nejdůležitějších hráčských postů. Zájem byl obrovský, kemp hostil téměř 150 účastníků, pokročilých nadhazovačů, kteří měli své přichytávače, nadhazovačů začátečníků a kečrů. Dokonce se přihlásily i nadhazovačky z polské Wroclavi.


Vzhledem k velkému počtu účastníků bylo nutno využít i ochoty baseballového klubu Rytíři Trutnov, kteří zapůjčili druhé hřiště a zázemí. V „Horňáku“ se tedy učili nadhazovači začátečníci a kečrové, na Kryblici pak pokročilí nadhazovači, kteří potřebovali nejvíce prostoru.

Oba tréninkové dny byly velice zajímavé a náročné jak pro lektory, tak především pro „žáky“. Lektoři byli již tradiční, oblíbení a zkušení trenéři s dlouholetou praxí. V rámci kempu proběhlo i proškolení a přezkoušení z první pomoci a ze softbalových pravidel pro trenéry, kteří mají za povinnost si každé dva roky obnovovat svou trenérskou licenci. Na konci akce každý z účastníků obdržel certifikát a jako dárek od ČSA i vstupenku pro dvě osoby na mistrovství Evropy v softbalu žen, které právě tento týden probíhá v Praze. Náš národní tým je jedním z favoritů na medailové umístění.

(bog, jkl)
Trutnovinky.cz
Foto: Jaromír Seidl

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena