Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 12:22 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

BLUESOVOU HVĚZDU JOHNA MAYALLA DOPROVODÍ VESELÍ PUNKOVÍ TOY DOLLS

článek vytvořen 07. 07. 2013, přečetlo si ho 1621 lidí

Trutnov - I když letošní Open Air Music Festival na Bojišti, přezdívaný Český Woodstock, vypukne až za více než měsíc, už dnes se začínají rýsovat kapely a interpreti. Těm nepochybně vévodí bluesová legenda John Mayall, ale pořadatelé už mají na play listu další hudební „špeky“.
„Festival obohatí punkový dvojlístek Toy Dolls a Marky Ramone s repertoárem legendárních Ramones. Bude to legrace. Toy Dolls jsou veselá punková kapela, která rebelskou naštvanost přetavila v radost,“ zve na Bojiště hlavní organizátor Martin Věchet. Toy Dolls jsou kapela více než živá, takže se dá očekávat tanec a křepčení fanoušků.


John Mayall.

„Jsme více než spokojeni s tím, čeho jsme s Toy Dolls dosáhli. Nemůžu uvěřit, že i po třiceti letech chodí na naše koncerty pořád davy lidí. Co víc si přát?“ řekl zpěvák Michael „Olga“ Algar, který má rád kupodivu ticho, občas poslouchá Ellu Fitzgeraldovou a rád se dívá na televizi. Kapela vznikla v roce 1979 původně jako kvarteto, která se ale ustálila na trio. Poslední studiové album Toy Dolls vyšlo na jaře 2012 pod názvem The album after the last one.


Toy Dolls.

Další punkovou kapelou letošního festivalu bude legendární Marky Ramone (na snímku) , který byl patnáct let členem skupiny Ramones. V roce 2001 byl spolu se svými bývalými kamarády z Ramones Johnnym, Dee Deem a Tommym uveden do Rockʼnʼrollové síně slávy. Tentýž rok jim Bono z U2 předává cenu MTV za celoživotní zásluhy v hudbě. V roce 2011 dostali Ramones také Grammy za celoživotní dílo.

Příslibem kvality bude tuzemská kapela Tommy Indian. V této souvislosti se formace rozhodla se svým americkým zpěvákem Thomasem v Trutnově pokřtít desku. „Bude to v trutnovském indiánském duchu s menším šamanským obřadem. Woodstock je jedním z festivalů, kde jsme chtěli vystoupit,“ tvrdí kapelník Tommy Indian.


Tommy Indian.

Kdo má rád world music, může se těšit na zpěvačku a břišní tanečnici marockého původu Natachu Atlas. Ta je skvělou zpěvačkou s arabskými i židovskými kořeny. „Její původ i způsob, jakým propojuje ve své hudbě prvky různých kultur, to vše jde ruku v ruce s věnováním letošního festivalu - obětem násilného poválečného odsunu,“ uvádějí organizátoři festivalu. Natacha o sobě říká, že je lidským pásmem Gazy. „Konflikty mezi mou evropskou a arabskou částí neustávají, můj genetický kód ze mě téměř nevyhnutelně udělal nomáda, “ dodává.


Natacha Atlas.

Festivalový program doplní řízné rytmy mladé kapely Palm Reader, která vzešla z temných hlubin britské hardcoreové scény. Do festivalové mozaiky zapadnou čeští Sunflower Caravan či zástupci folkové scény Beata Bocek. Ve speciálním programu se představí Vlasta Redl s kapelou nebo Buty. Dalšími ohlášenými kapelami jsou Čankišou, Švihadlo, Volant, Echt!, Gangnails, Tony & Garage, Hentai Corporation, Velvet Underground Revival, Květy a Plastic Swans. Po několika letech přijedou také Krucipüsk, Smola a Hrušky ze Slovenska či neklidní Poletíme? z Moravy a další.


Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: archiv festivalu

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena