Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 13:46 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

DOMÁCÍ TURNAJ ZCELA V REŽII TRUTNOVSKÝCH SOFTBALISTEK

článek vytvořen 27. 06. 2013, přečetlo si ho 1586 lidí

Trutnov - Čtvrté kolo extraligy žákyň se odehrálo o víkendu v našem městě. Zúčastnilo se osm týmů, které byly rozlosovány do dvou skupin. Skupina A: SK Joudrs Praha A, Eagles Praha, Arrows Ostrava, Slovensko. Skupina B: SC Dvůr Králové nad Labem, SK Trutnov HSM, Sabat Praha a SK Joudrs Praha B. Hrálo se na dvou hřištích, škvára/tráva a tráva za podpory domácích diváků, rodičů všech děvčat a panovala velmi dobrá atmosféra.
Po nepříjemných vedrech hráčkám přálo počasí a zápasy se hrály téměř na čas. Skupinu A vyhrál tým Joudrs A, druhý Arrows Ostrava, třetí reprezentace Slovenska a čtvrtý tým byl Eagles Praha. Skupinu B vyhrál SK Trutnov HSM, druhé místo vybojoval Dvorek, třetí ve skupině byl SaBaT a čtvrtý Joudrs B. Bohužel, již v základní části došlo ke zranění hráčky Joudrs B při zápase s Trutnovem. A protože tým Joudrs B přijel jen v devíti hráčkách, tak aby mohla děvčata dokončit turnaj, půjčila si hráčku od svých zkušenějších kolegyň.Zpestřením celého turnaje a podívanou pro diváky byl slowpitchový zápas mezi Českou republikou a Slovenskem. Za ČR nastoupili trenéři, rozhodčí a rodiče Trutnova a Eagles a za Slovensko coach a všichni rodiče hráček. Zápas byl velmi vyrovnaný, plný krásných, někdy ale i úsměvných situací. Nakonec skončil 1:1. Prodloužení nebylo možné vzhledem k pozdní hodině.

V neděli ráno již začaly boje o umístění. Hrály se zápasy SaBaT – Eagles (3:13), Slovensko – Joudrs B (4:3), dále pak Trutnov – Arrows (7:2), Joudrs – DKNL (5:0). Další zápas hrálo Slovensko a Eagles (7:8), ale po naprostém zvratu. Byl to velmi vyčerpávající a krásný zápas. Zápas Joudrs B – Sabat (4:6) a DKNL – Arrows (5:4). Do finále se podařilo probojovat SK Trutnov HSM a Joudrs A. Los dopadl ve prospěch Joudrs, kteří si vybrali, že budou domácí tým.

Po první směně, kdy byl výsledek 0:0, se Trutnovačky obávaly nejhoršího, protože poslední vzájemný duel skončil po pěti směnách a pěti prodloužení ve prospěch Joudrs. Zápas tehdy trval 3 hodiny. Ale hráčky Trutnova nenechaly nic náhodě a hned ve druhé směně krásnými dlouhými odpaly získaly šest bodů. Zápas skončil 8:1 a vítězem čtvrtého kola extraligy žákyň se zaslouženě stal Trutnov.

Každý tým vyhlásil svou nejlepší hráčku a všichni trenéři ještě hlasovali pro nejužitečnější hráčku celého turnaje. Dvě hráčky měly stejný počet hlasů - Barbora Saviola z Arrows Ostrava a Ester Hochmanová z týmu SaBaT. Všechny týmy si odvezly drobné ceny, nejlepším hráčkám náležela plaketka a plyšáci. MPV turnaje dostaly hodinky od sponzora. Pro první tři týmy byly připraveny poháry a medaile.

„Bylo to velmi hezké zakončení školního roku a začátek prázdnin. Byly vidět krásné herní situace a u některých hráček a týmů je vidět od začátku sezóny velký posun,“ sdělila na závěr trenérka Jana Klempířová.

Více fotek najdete
ZDE.

(bog, jkl)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena