Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 24.06.2018
Přesný čas: 14:50 Svátek: Jan Zítra: Ivan
českozpívá

S DRAČÍMI LODĚMI SE V DOLCÍCH NEJLÉPE SŽILA POSÁDKA MÁME RÁDI TRUTNOV

článek vytvořen 16. 06. 2013, přečetlo si ho 5293 lidí

Trutnov - Vítězem sobotního závodu dračích lodí v Dolcích u Trutnova se stala posádka Máme rádi Trutnov. Ve finálové jízdě porazila tým K+K. Na bronzovém stupínku skončil Škuner Olymp SK Trutnov. Třetí ročník soutěže o putovní pohár města Trutnova sledovaly z břehu rekreačního areálu stovky diváků.


Zatímco zájem veřejnosti o netradiční souboje na hladině rybníka oproti loňskému roku nebývale vzrostl, počet startujících posádek zůstal stejný. Závodilo jich pouze šest. „Letos jsme tady měli mít přes deset týmů. Bohužel nám do toho vlítl jeden odložený závod, který se jel na jablonecké přehradě. Startovalo tam 27 posádek, sedm z nich mělo být u nás. Je to nějaká celorepubliková pohárová soutěž,“ vysvětloval pořadatel a provozovatel kempu Josef Pokorný, proč na poslední chvíli několik družstev zrušilo svou účast.

Na atmosféře v Dolcích to však nebylo poznat a především pádlující účastníci si prosluněný sobotní den užívali. „Možná to vypadá, že to nic není, ale je to hrozná dřina,“ prozradil Josef Pokorný, který seděl v plavidle pořadatelů z Dolců. „Je to hlavně o sehranosti týmu. Není důležité, jestli je v lodi o holku víc nebo méně, anebo jestli tam je 16 či 20 lidí. Je to o tom, aby celá posádka jela jako jedno tělo,“ dodal muž, který se před třemi roky ve spolupráci s RK Dragons Jablonec rozhodl myšlenku závodu zrealizovat. „Drak je ve znamení města Trutnova a podle toho mě napadlo uspořádat tady dračí lodě.“Sobotní závod byl rozdělený na dvě části. V první polovině každá posádka absolvovala tři rozjížďky, z nichž ta nejpomalejší se škrtala. Podle dosažených časů pak byly týmy nasazeny do finále C, B a A. V souboji o páté místo se jela jedna jízda, o bronz a finále se závodilo na dvousetmetrovém úseku dvakrát, přičemž si týmy měnily dráhy i lodě. „Aby to bylo co nejvíce spravedlivé,“ objasnil Tomáš Svolinský z RK Dragons Jablonec.

Nejrychlejší jízdu dne předvedla posádka Máme rádi Trutnov. V rozjížďkách se blýskla časem 47,90, i díky němuž postoupila do finále. Spolupráce členů v tmavěmodrých tričkách na lodi se během dne zlepšovala, a tak nakonec kapitán týmu Pavel Káňa mohl po finálovém skalpu K+K nad hlavu pozvednout vítěznou trofej.

Pořadí závodu:
1. Máme rádi Trutnov
2. K+K
3. Škuner Olymp SK Trutnov
4. U96
5. Dolce
6. Dvoračka„Strašně se nám tady líbí. Je tady krásné prostředí, perfektní zázemí, takže závody jsou super. Příští rok snad dopadne ještě víc posádek, aby to bylo víc atraktivnější pro lidi,“ poznamenal Tomáš Svolinský a na jeho slova navázal Josef Pokorný. „Za rok to určitě podchytíme trošku jinak a uděláme to profesionálněji, i když si myslím, že i letos to bylo super.“ Program v areálu nabízel dostatek dalšího vyžití, ať už se jednalo o jízdu na kole, na koni či dračí hody.

FOTOGALERIE 1

FOTOGALERIE 2

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš, Lenka Šálková

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena