Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.10.2021
Přesný čas: 23:00 Svátek: Brigita Zítra: Sabina

VE VOLANOVĚ V SOBOTU VĚTROŇ VRAZIL DO ULTRALIGHTU A ZRANIL PŘITOM DIVÁKA

článek vytvořen 15. 06. 2013, přečetlo si ho 23347 lidí

Trutnov - Nešťastným střetem dvou letadel skončil dnešní letecký den ve Volanově. K nehodě došlo na tamní travnaté ploše. Podle dostupných informací při přistání větroň, který už dosedl na dráhu, najednou jakoby znovu vzlétl a křídlem zavadil o zem, což ho odhodilo na řady stojících letounů. Došlo ke srážce s ultralightem, jeden z diváků to odnesl zraněním a skončil nemocnici. Případ vyšetřuje policie.

K nehodě došlo krátce po třetí hodině. Přistávalo právě sto sedmé letadlo letošního ročníku Dne s dračí letkou. Pilot celokompozitového kluzáku německé výroby Ventus C z dosud nezjištěných příčin nezvládl řízení a narazil do stojícího ultralightu Skyline. „Srazila se dvě letadla. Jedno bylo na zemi a dělalo předváděčku, druhé letělo a chytli se o sebe křídlem. Mezitím byl člověk, který je zřejmě lehce zraněný, odvezli ho do nemocnice na vyšetření a z druhého letadla nebyl zraněn nikdo, “ řekl k nehodě viceprezident klubu Dračí letka Miroslav Drahoš.Podle policie je zraněným třiačtyřicetiletý divák, záchranáři ho převezli se zlomeným žebrem a tržnými ranami do trutnovské nemocnice. Nehodě přihlížely asi tři tisícovky návštěvníků leteckého dne. Mnoho z nich ji vidělo z téměř bezprostřední blízkosti, doslova ze vzdálenosti pouhých pár metrů. „Křídlem šel do země. To ho roztočilo a narazil do druhého,“ popsal situaci Miroslav Sahula.

Podle všeho větroně pilotoval zkušený letec ze Dvora Králové nad Labem. Na místo ihned dorazili záchranáři a policisté. Kolem šesté by měli na místo přijet odborníci Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Právě ti by měli určit, proč k nehodě došlo. "Škoda je předběžně odhadnuta na půl milionu korun," uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.


FOTOGALERIE ZDE

(pac, deg)
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena