Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 23.02.2019
Přesný čas: 04:03 Svátek: Svatopluk Zítra: Matěj

JUBILEJNÍ PIVOFEST NABÍDNE JEDENÁCT DRUHŮ PIV A ZAHRANIČNÍ HVĚZDU NO NAME

článek vytvořen 07. 06. 2013, přečetlo si ho 3119 lidí

Trutnov - Do jubilejního desátého ročníku vstoupí zítra v pravé poledne na Krakonošově náměstí Pivofest 2013. Podle hlavního pořadatele Daniela Šafra opět půjde o příjemnou akci s kvalitní muzikou a ochutnávkou dobrých českých piv. Letos si návštěvníci budou moci nově odnést „vytetované“ logo Pivofestu.


„Navíc poprvé vstoupí mezi prezentující se pivovary zástupce minipivovarů, kterým bychom v budoucnu rádi vytvořili větší prostor. Každým rokem je také pestřejší a početnější i sraz automobilových a motocyklových veteránů, který probíhá v dopoledních hodinách na pěší zóně pod náměstím,“ zve na oblíbenou akci Šafr.

V této souvislosti budou moci návštěvníci ocenit šikovnost trutnovských kutilů, kteří z naprostého vraku dokážou udělat nádherného veterána. „Například očekáváme příjezd Renaulta z dvacátých let, který prošel kompletní, velmi náročnou renovací. Dokumentace o restaurování bude ve fotografiích k nahlédnutí na srazu,“ uvedl pořadatel srazu veteránů Roman Dula.

Na tradičním Pivofestu příznivci pěnivého moku ochutnají jedenáct druhů piv. Samozřejmě nemůže chybět domácí Krakonoš, který doprovodí Pivovary Tambor ze Dvora Králové nad Labem, Svijany, Nová Paka, Rebel, náchodský Primátor, Černá Hora, Plzeňský Prazdroj s pivy Pilsner Urquell a Gambrinus, Pivovar Samson a poprvé se představí Městský podorlický pivovar z Rychnova nad Kněžnou, zástupce minipivovarů.

Letošní jubilejní akce nebude podle Šafra nikterak zásadně vybočovat z tradice předchozích ročníků. V prvních ročnících se sice konaly rozmanité soutěže, od nich ale organizátoři později ustoupili. „Později jsme je přestali v nabitém programu stíhat,“ vysvětlil. Nedílnou součástí jsou však hudební vystoupení.

„Zatímco loňský ročník byl více popový, ten letošní bude rockovější,“ slibuje pořadatel. Letos se poprvé představí zahraniční host – slovenská kapela No name. Dalšími zářivými hvězdami budou Kamil Střihavka a Leaders nebo kapela Arakain. „Dramaturgie takové akce je tak trochu alchymie. Snažíme se podpořit regionální umělce, zároveň po hudební stránce uspokojit širokou veřejnost a vetknout Pivofestu punc tak trochu výjimečnosti, díky které může každoročně překvapit,“ vysvětluje Šafr.

Ten nepřipouští, že by s pořádáním takové velké akce byly nějaké problémy. „Žádné závažné komplikace jsme naštěstí zatím řešit nemuseli. Pokud k nějakým problémům dojde, většinou se jde o termíny a vyladění časového harmonogramu,“ poznamenává hlavní organizátor.Pivofest je akce na pomezí hudebního festivalu a lidové slavnosti.„Na počátku to ale nebylo jednoduché, první dva ročníky byly skutečně velmi náročné na organizaci. Každoročně jsme chtěli Pivofest udělat co nejlépe, ať už šlo o program, organizaci nebo propagaci. Návštěvnost má od prvního ročníku stále stoupá a obliba vzrůstá, což nás samozřejmě těší, zároveň je to ale obrovský závazek,“ připomenul Šafr, který si přeje, aby Pivofest příští rok vstoupil do druhé dekády.Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš,
www.no-name.sk

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena