Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.02.2019
Přesný čas: 01:14 Svátek: Lenka Zítra: Petr
českozpívá

CESTU HONZOVÝM POTOKEM ZNIČILA VELKÁ VODA, ZASAŽEN BYL TAKÉ VESELÝ VÝLET

článek vytvořen 06. 06. 2013, přečetlo si ho 3826 lidí

Horní Maršov - Nebývalé extrémní srážky, které minulou neděli spadly na trutnovský okres, způsobily velké škody v Krkonoších. Rozvodněný Honzův potok, který je součástí údolí ústícího přímo proti galerii Veselý výlet, zničil oblíbenou, podle původních technologií vytvořenou štětovanou cestu.
„Vlastně nás to jen trochu poučilo a připravilo o týden normální práce. Co však neseme velmi těžce, je ztráta naší oblíbené cesty Honzovým potokem. Tam jsme chodili běhat, sjížděli na lyžích z kopců domů, chodili si čistit hlavu. Měli jsme to tam rádi,“ řekl Pavel Klimeš z Veselého výletu. Místo patří Správě národního parku a Klimeš zatím neví, zda bude cesta obnovena.


Velká voda zdevastovala štětovanou cestu Honzova potoka v Krkonoších.

Podle něj byla štětovaná cesta postavena dobře, ale 125 milimetrů srážek za 24 hodin bylo moc. „Možná, že si příště budeme říkat, že v červnu 2013 spadlo jen 125 milimetrů. Domnívám se, že každý musí vidět, co se děje v atmosféře a v oceánech. To je další vzkaz pro pindáče, co pindaj, že jsme neovlivnili klima na Zemi,“ poznamenal znalec Krkonoš.

Velká voda postihla i jeho galerii Veselý výlet. „Odneslo to čerpadlo, ale zdá se, že to nejhorší máme za sebou. Velmi mě ale mrzí, že jsem přišel o ročníky časopisu National Geografic od roku 1970. Ty čtu vždy od začátku až do konce. To je velká škoda,“ dodal Pavel Klimeš.


Extrémní srážky způsobily, že voda zaplavila i galerii Veselý výlet.


FOTOGALERIE ZDE

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Pavel Klimeš

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena