Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 15:48 Svátek: Igor Zítra: Olivie

POVODNĚ OBRAZEM: VE SVOBODĚ NEVYDRŽEL HORKOVOD, V RUDNÍKU VODA ZATOPILA DOMY

článek vytvořen 02. 06. 2013, přečetlo si ho 24467 lidí

Trutnov - Několik poškozených silnic, desítky vyplavených domů, stovky nešťastných lidí a škody za miliony korun. To je stručný výčet povodně, kterou má na svědomí sobotní silný déšť a na něj navazují noční průtrž mračen. Nejvážnější je situace v Rudníku, Hostinném, Svobodě nad Úpou a Suchovršicích. Podívejte se na fotografie.

SVOBODA NAD ÚPOU
Rozlitá řeka na několik hodin omezila dopravu na hlavním průtahu městem (směr Pec pod Sněžkou). Hasiči museli nespoutaný vodní živel odklonit ze silnice pomocí betonových bloků a pytlů s pískem. Překvapivě nevydržel horkovod za tamním Bowling clubem, takže horká voda vytékala přímo do řeky.

DALŠÍ SNÍMKY ZE SVOBODY ZDE

RUDNÍK A HOSTINNÉ
Místo potoku řeka, místo zahrad jezera vody nebo bahnité smetiště. Utrhané mostky, které ještě nedávno spojovaly zahrady s hlavní silnicí, doslova utopená auta, záchranáři v pohotovosti. To vše dnes bylo k vidění v Rudníku. Na domech jsou dobře patrné vodorovné čáry, které ukazují, kam až dnes nad ránem sahala voda.DALŠÍ SNÍMKY Z RUDNÍKU ZDE

HOSTINNÉ
Na okraji města ve směru od Rudníku voda doslova smetla chatovou oblast. Natekla rovněž do jídelny gymnázia a rovněž do tamního kina. Asi největší škody napáchala ve Školní ulici.
 
MLADÉ BUKY
VAVŘINCŮV POTOK - VELKÁ ÚPA
Koryto Vavřincova potoka ve Velké Úpě. Osobní automobil na snímku původně parkoval na mostu, který strhla voda. Majitel vozu ho přeparkoval jen minutu předtím, než most zmizel.

BOHUSLAVICE - BÝVALÁ PILA
HAJNICE, ÚPICE, LES KRÁLOVSTVÍ, DVŮR KRÁLOVÉ

DALŠÍ FOTKY Z HAJNICE, ÚPICE, PŘEHRADY LES KRÁLOVSTVÍ A DVORA KRÁLOVÉ ZDE

ZVÝŠENÁ HLADINA ÚPY V TRUTNOVĚ


© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena