Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 22.04.2018
Přesný čas: 17:52 Svátek: Evženie Zítra: Vojtěch

DALŠÍ HYENISMUS: NASTRČENÁ UZENINA S HŘEBÍKY, TENTOKRÁT NA ÚPSKÉM NÁBŘEŽÍ

článek vytvořen 12. 04. 2013, přečetlo si ho 10265 lidí

Trutnov - Po měsíci máme ve městě už druhý pokus o brutální útok na psa. Stejně jako počátkem března, tak i včera pachatel zvíře nalákal na volně pohozenou uzeninu prošpikovanou ostrými předměty. Pes už začal návnadu žrát, v poslední chvíli mu ji z tlamy vyndala jeho panička, čímž mu zřejmě zachránila život.


Případ se stal včera před druhou odpoledne mezi činžáky na Úpském nábřeží (proti krytému bazénu). Šestnáctiletá dívka tam venčila svého psa. „Všimla si přitom, že pes vzal něco do tlamy a po chvíli začal chrčet. Duchapřítomně mu věc vytáhla z tlamy,“ popsal Karel Povr, ředitel městských policistů. Právě strážníky totiž slečna k nálezu ihned zavolala. Návnadou byl kus uzeniny, evidentně úmyslně propíchaný několika hřebíčky. „Navíc uvnitř byl salám vydlabaný a byla v něm jakási černá látka. Zatím nevíme, zda nešlo o jedovatou látku,“ řekl Povr.

Strážníci nalezenou uzeninu předali Policii České republiky, podobně jako březnový případ z Kryblice (více čtěte zde), který je zadokumentovaný jako přestupek proti veřejnému pořádku. „Kdyby došlo k úhynu psa, který má hodnotu do pěti tisíc korun, jednalo by se o protiprávní jednání v přestupkové rodině. Pokud by ale došlo k úhynu psa dražšího než pět tisíc korun, mohlo by se jednat o spáchání přečinu poškození cizí věci, za který může být uložen trest odnětí svobody až na jeden rok,“ uvedl policejní mluvčí Udo Ertner. „Jestli oba případy mají spojitost, nemůžeme říct, protože jsme zatím nezjistili pachatele,“ řekl.

Nastražená uzenina by mohla psům vážně ublížit. Menším poničit trávící ústrojí už při polykání v krku, těm větším, kteří by takovou věc zřejmě rovnou zhltli, až v žaludku. Majitelům psů proto strážníci i policie doporučují obezřetnost. „Voďte radši své miláčky na vodítku a s náhubkem. Je to nejlepší prevence. Pes pak nemá šanci takovou návnadu sežrat,“ dodal Udo Ertner. Pokud už přece jen na něco podobného narazíte zavolejte městským strážníkům na bezplatnou linku 156.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Městská policie Trutnov

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena