Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 23.02.2019
Přesný čas: 03:27 Svátek: Svatopluk Zítra: Matěj

MÓDNÍ PŘEHLÍDKA UKÁZALA ODĚVY, KTERÉ SEŽENETE V TRUTNOVSKÝCH PRODEJNÁCH

článek vytvořen 11. 04. 2013, přečetlo si ho 6992 lidí

Trutnov - Od spodního prádla přes oblečení pro volný čas, sport, slavnostní příležitosti, běžné nošení až po elegantní módu nebo extravagantní kostýmy. Opravdu pestrý pohled do světa módy nabídla středeční přehlídka ve Společenském centru Uffo. K vidění bylo celkem 256 oděvů jak z místních prodejen, tak z dílny několika dalších českých návrhářů.


Oděvní kolekce předvedl dvacetičlenný tým (15 žen a 5 mužů) modelingové agentury D-promo pod vedením Dany Dufkové. Ta nejdříve pořádala přehlídky v Domě kultury, aby pak tuto tradici před dvěma roky, po dostavění Uffa, přesunula do nového stánku trutnovské kultury. „Chceme tady samozřejmě prezentovat trutnovské firmy, ale pozvali jsme i návrháře z Prahy a Brna, aby to bylo namíchané a vlastně pro návštěvníka zajímavé, aby si našel od každého něco,“ prozradila choreografka večera, který trval skoro dvě a půl hodiny a provázela jím zpěvačka Michaela Nosková.
Z trutnovských prodejen se na molu nejdříve představil Modex Blanky Kučerové. „Většinu modelů tvořila česká značka Infinite, která se velmi dobře prodává. Je to taková střední cenová relace, ale hlavně je kvalitní a vydrží. I ženy staršího věku v tom vypadají dobře a šmrncovně, což je podle mě nejdůležitější. I když to za pět let vytáhnou ze skříně, můžou v tom být nadčasové,“ sdělila majitelka firmy.

Následovala kolekce oblečení od Hervisu, jako třetí přišla na řadu Móda Karajani a posledním zástupcem z trutnovských obchodů bylo Dámské prádlo Věry Valnohové, když při této „promenádě“ dívky ještě zdobily šperky Autentik Vendy Vaníčkové. „Trošku mě překvapily další doplňky, které však byly skvěle vymyšlené a bylo to hodně pestré. V některých případech to se šperky hodně vyniklo, v některých méně, ale myslím, že to k přehlídce patří,“ řekla výtvarnice originálních šperků, jež byly v Trutnově k vidění poprvé.

Z návrhářů oděvů pak ukázali v Uffu svou tvorbu Zuzana Lhotová, Tereza Šnajdrová a Petr Kalouda. „Určitě tady bylo spoustu zajímavých věcí a doufám, že si to všichni užili a byl to pro ně krásný večer,“ usmála se Dana Dufková. U příležitosti módní přehlídky byl také zveřejněn kalendář Trutnov jinak od fotografa Miloše Šálka, který fotil manekýnky D-promo v různých zákoutích Trutnova.

FOTOGALERIE


Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena