Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 16:21 Svátek: Igor Zítra: Olivie

JIŘÍ JAHODA NAFOTIL NOVÝ KALENDÁŘ, SLÉVAČŮM NASERVÍROVAL ŽENSKÉ PRDELKY

článek vytvořen 05. 04. 2013, přečetlo si ho 3723 lidí

Trutnov - Už počtrnácté letos fotograf Jiří Jahoda připravil pro turnovskou slévárnu šedé a tvárné litiny originální kalendář, který přihlásil do třináctého ročníku celostátní soutěže Kalendář roku. Zatímco ten loňský zaplnil svéráznými postavami slévačů v montérkách či azbestovém odění s různými nástroji v ruce, letos se rozhodl udělat chlapům ze slévárny skutečnou radost.
„Pořád jsem přemýšlel, co do kalendáře nafotím. Řekl jsem si, že udělám něco pro slévače, kteří mají v práci v šatnách polepené skříňky ženskýma, a nafotil jsem ženské prdelky. S tímto záměrem jsem to poslal do soutěže. Teď jsem zvědavý, zda se porotě bude nový kalendář líbit a netroufám si předvídat, jestli za něj získám nějakou cenu,“ řekl Jahoda.Akty nejsou fotografovou parketou a kromě toho nechtěl oslovovat ženy na ulicích. Zašel proto do své oblíbené hospody U Kopeckých, kde se o svém projektu zmínil. Servírka to vzala do svých rukou, oslovila kamarádky a mohlo se začít fotit. „Přišlo třináct žen, svlékly se, daly si kolem beder ručník, postavily se na určené místo, ručník sundaly a já jsem je vyfotil. Hotové jsme to měl za tři čtvrtě hodiny. Ženské byly úplně v pohodě. Kromě toho o focení věděli jejich manželé i partneři a vůbec jim to nevadilo, právě naopak,“ pochvaloval si fotograf.Na jednotlivých listech kalendáře nejsou pozadí žádných profesionálních modelek, ale obyčejných žen od devatenácti do osmatřiceti let. „Vůbec mi nešlo o to, aby to byly nějaké profesionální krásky, ba naopak jsem chtěl, aby ta dámská pozadí byla pestrá od hubených až po ta silnější, každý chlap má jiný vkus,“ dodal.

Jiří Jahoda na minulých kalendářích například vyfotil kanálové poklopy, silnice, ruce, skříňky ve slévárně či boty. Za své kalendáře dostal řadu ocenění a čestných uznání. Za kalendář Boty dokonce první cenu.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena