Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 15:46 Svátek: Igor Zítra: Olivie

JAZZINEC MÁ DNES NA PROGRAMU FINÁLE S FAMÓZNÍM FRANKEM GAMBALEM

článek vytvořen 23. 03. 2013, přečetlo si ho 2275 lidí

Trutnov - Patnáctý ročník Jazzince vrcholí. Dnes večer zpívá je na programu očekávané festivalové finále. Jeho hlavní hvězdou bude fenomenální australský kytarista Frank Gambale.


Stylově nenapodobitelný, světově proslulý jazzový muzikant oceněný Grammy je považován za jednoho z nejneuvěřitelnějších hráčů na kytaru. Dokonce vynalezl jeden z novodobých způsobů hry na kytaru, tzv. sweep/economy picking. „Je to skvělý způsob jak hrát na kytaru. Jako by jste jeli po dálnici v autě co má jen čtyři rychlosti. Přidáte plyn, ale auto tím jen roztřesete. A sweep picking představuje něco jako pátou nebo šestou rychlost. Jedete rychle, ale s lehkostí,“ vysvětlil Gambale, autor mnoha instruktážních knih, videokazet a učebních programů pro Los Angeles Music Academy.

Finále jinak slibuje večer rozdílných hudebních směrů. Dva koncerty budou pěvecké, dva instrumentální. „Tariška bude hrát spíše post bob vycházející z amerických tradic, ale naroubovaný na slovenské folklorní písně. Excelovat přitom v jeho formaci bude sotva patnáctiletý bubeník. Francouzská zpěvačka Agossi nadzvedne diváky ze sedaček a donutí je jedinečným hlasem k tanci. Gambale avizuje jazzový koncert hraný na tři strunné nástroje a zpěvák Clark zase africký blues,“ uvedl dramaturg festivalu Tomáš Katschner.

K tomu ještě organizátoři slibují druhou scénu, na které by v pauzách hrála formace Marimba Mama.

PROGRAM FINÁLE:
(dnes od 19 hodin)
Radovan Tariška Folklor to Jazz
Mina Agossi
Marimba Mama
Frank Gambale Natural High trio
Gerald Clark

(pac)
Trutnovinky.cz
Foto:
www.jazzinec.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena