Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 22.06.2018
Přesný čas: 15:27 Svátek: Pavla Zítra: Zdeňka

TELEVIZE DNES ODVYSÍLÁ, JAK HEREČKA KOSTKOVÁ PÁTRALA PO PŘEDCÍCH V MUZEU

článek vytvořen 20. 03. 2013, přečetlo si ho 3131 lidí

Trutnov - Loni v prosinci pátraly herečky Carmen Mayerová s dcerou Terezou Kostkovou v Muzeu Podkrkonoší po svých předcích. Dnes večer (21.00 hodin) odvysílá Česká televize filmový dokument Tajemství rodu, který popisuje průběh bádání a také návštěvou obou žen v trutnovském muzeu.


Obě dámy mají vztah k našemu městu. Carmen Mayerová tu prožila dětství, v padesátých letech hrála v místním divadle. Pak si vzala herce Petra Kostku. "Jejich dcera Tereza Kostková hledala v trutnovském muzeu informace o svém dědečkovi malíři Charlesu Mayerovi (1897 až 1971) i babičce, která pocházela ze Španělska," řekl o televizním natáčení Ondřej Vašata. Pobyt jejích prarodičů v Trutnově, kde žili několik desítek let, je zatím stále zahalen rouškou tajemství.

Tereza Kostková si prohlédla obrazy svého dědečka, které muzeum vlastní. Její pozornost také vzbudily cenné dokumenty (fotografie, pozvánky, pohledy), které se týkaly Charlese Mayera, uložené rovněž v muzejních sbírkách. Muzeum Podkrkonoší chystá na letošní rok výstavu výtvarných děl malíře Charlese Mayera.


Carmen Mayerová se svým manželem Petrem Kostkou a Rubikovou kostkou

čtěte také:  NA JEVIŠTI JSEM ŠŤASTNÁ, ŘÍKÁ HEREČKA CARMEN MAYEROVÁ

(pac, tz-ov)
Trutnovinky.cz
Foto: Ondřej Vašata, Muzeum Podkrkonoší  a archiv Carmen Mayerové

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena