Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 13:07 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

TRUTNOVSKÝ PUNKOVÝ VÍKEND: V UFFU HRÁLI VISÁČI, BENJAMING ŘÁDIL NA VIDLI

článek vytvořen 18. 03. 2013, přečetlo si ho 2852 lidí

Trutnov - Hned dvojitou dávku živé muziky si užili o víkendu příznivci punku. V pátek koncertovala v Uffu legendární česká kapela Visací zámek, v sobotu hrála na Vidličce zdejší formace Benjaming´s Clan. Podívejte se na videa a fotografie.

PÁTEK – UFFO – VISACÍ ZÁMEK
Cedule se zákazy, plastové kelímky, dlouhé fronty na pivo a posílená ochranka proměnil jindy „uhlazené“ Uffo v punkové doupě. Asi 250 diváků si vychutnávalo koncert kapely, která slaví třicet let od svého založení a stále hraje v původním složení . „Dnešní publikum bylo dobré, mohlo být početnější. Ale pěkně cvičilo,“ řekl Jan „Hony“ Hubert, zpěvák a frontman Visacího zámku. Oním „cvičením“ měl přitom na mysli snahu kytaristy Michala „Pixies“ Pixy najít v davu sokolníky, kteří by s ním jednu skladbu „odcvičili.“


FOTOGALERIE Z KONCERTU ZDE

SOBOTA – NA VIDLIČCE – BENJAMING´S CLAN
Jak do restaurace dostat místo nějakých 80 hostů téměř 150 lidí předvedl petříkovický Benjaming ´s Clan. Kapela - dříve složená výhradně z příslušníků rodiny Dlouhých - přijala nového člena, posunula styl od punku více k dynamickému folku s keltskými kořeny, a doplnila nástrojové složení. K tomu ještě vyměnila slůvko Band v původním názvu za označení Clan.

K mimořádné návštěvnosti zřejmě přispělo i to, že kvůli natáčení nové desky více než tři měsíce nikde kapela veřejně nehrála. Na Vidličku ale přitáhly davy pankáčů. „Když jsme hráli punk, tak nechodili, a teď jsou najednou tady,“ vtipkoval basák Olin „Oleg“ Dlouhý.


FOTOGALERIE Z KONCERTU ZDE

(degu, pac)
Trutnovinky.cz
Foto: Márty Bílek a Miloš Šálek
Kamera: Franta Hájek a Jindra Macocha

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena