Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 14:04 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

POZVÁNKA NA SOBOTU: NA SVATÉHO PATRIKA ZADUNÍ VIDLIČKOU NETRADIČNÍ PUNK

článek vytvořen 13. 03. 2013, přečetlo si ho 1845 lidí

Trutnov - Svatého Patrika neslaví jen Irové. V Trutnově se na „zelený svátek“ (v sobotu 16. března) chystá hned několik restaurací. Asi největší rachot bude Na Vidličce, kde má koncertovat skupina Benjaming´s Clan, která je nástupcem vyhlášené punkové formace Benjaming Band.


Petříkovický Benjaming´s Clan bude mít trutnovskou premiéru. Hostům naservíruje energickou muziku s keltskými kořeny. Kdysi punkrocková kapela setotiž  po deseti letech vzdala výhradního práva používat název rodinná. Kromě (táty) basáka Olina Dlouhého a jeho synů Kuby (kytara), Matese (bicí) a Lukáše (dudy) má totiž nového člena - polského hráče na banjo Jacka Macioleka.

Od konce loňského roku pilovala změnu hudebního stylu - přiklonila se více k folku, konkrétně keltskému energickému dudáckému folku. Nyní bude poprvé hrát „v novém“ naživo v Trutnově. Slibuje přitom větší akustičnost svého koncertu. Typická divokost a živočišnost podle hudebních kritiků ale petříkovické formaci zůstala. „Místo elektrické kytary máme akustickou, přibylo nám banjo, bubeník přešel z paliček na metličky,“ potvrdil basák Olin.Koncert na svatého Patrika slibuje známé skladby v nové podobě, a taky několik písní, které v těchto dnech vyjdou na zbrusu nové desce Století páry. Měla by to být prostě hodina a půl pořádné keltské muziky. „Na koncert se těšíme. Minule přišlo asi dvě stě lidí, pořádně jsme si to užili,“ přiznal Olin. Na večírek se nevybírá vstupné, začátek je ve 20 hodin.


(pac, tz-oli)
Trutnovinky.cz
Foto: Magdalena Markiewitz, www.benjamingsclan.com

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena