Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 16:59 Svátek: Igor Zítra: Olivie

NEJSTARŠÍ OBČANKA TRUTNOVA KATEŘINA RŮŽIČKOVÁ OSLAVILA 101 LET. GRATULUJEME!

článek vytvořen 08. 03. 2013, přečetlo si ho 2814 lidí

Trutnov - Kateřina Růžičková z České čtvrti se narodila 1. března 1912, tedy ještě za dob Rakousko - Uherska. Mimořádné životní jubileum oslavila minulý týden. Stále usměvavá a plná elánu.
 
Gratulovat dnes přišel Kateřině Růžičkové také trutnovský starosta Ivan Adamec.

Co na tom, že prožila obě světové války, socialismus, sametovou revoluci i moderní demokracii. Pro oslavenkyni jsou hnacím motorem života hlavně veselá mysl a rodina. Manžel Jaroslav jí sice zemřel v 61 letech, ale radost jí dělá syn Pavel (známý trutnovský lékař), dva vnuci a momentálně především tři pravnoučata. „Babička má stále dobrou náladu a spoustu energie,“ potvrdila snacha Emílie.

A potvrdilo se to i dnes, kdy jako jedni z posledních přišli s gratulací z městského úřadu, v čele s trutnovským starostou Ivan Adamcem. Sotva se delegace stačila usadit ke stolu, hned oslavenkyně připomněla, že nově zvolený prezident Miloš Zeman je už jedenáctou hlavou našeho státu, které zažila. "Hezky dnes mluvil v televizi," chválila Zemanův inaugurační projev, ačkoliv ho sama nevolila. Svůj hlas dala knížeti Schwarzenbergovi.Kateřina Růžičková se dožila vysokého věku, aniž by na to měla nějaký zvláštní recept. Žádné enormní sportování, přísné držení diety nebo jiný zvláštní recept. „Nesmíte chodit k doktorovi. Léčil jsem mámu jen třikrát, když šlo o život. Jinak stačí acylpyrin, nebo trochu slivovičky,“ prohlásil už dříve syn Pavel.

Růžičková není jedinou trutnovskou rekordmankou. Druhou nejstarší občankou města je Jaroslava Jurschinová (také ona oslaví na jaře 101 let) a třetím nejstarším je Jiří Vysoudil (101 let bude slavit v létě). Nejstarší občankou České republiky je Evangelia Čarasová z Dívčího Hradu. Minulý týden slavila 109. narozeniny
 


FOTOGALERIE Z DNEŠNÍ GRATULACE ZDE

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena