Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 18:18 Svátek: Nela Zítra: Blažej

DŮM V OBOŘE POSTAVENÝ FIRMOU KASPER SE STAL DŘEVĚNOU STAVBOU ROKU 2012

článek vytvořen 28. 02. 2013, přečetlo si ho 7380 lidí

Trutnov - Významný úspěch si připsala trutnovská společnost Kasper CZ. Získala jednu z hlavních cen v soutěži Dřevěná stavba roku 2012. Dům v Oboře, který firma postavila, zvítězil v kategorii Realizované moderní dřevostavby. Rozhodla o tom odborná porota soutěže, kterou každoročně vyhlašuje nadace Dřevo pro život.

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže proběhlo o víkendu v rámci mezinárodního veletrhu Dřevostavby 2013 v pražském Průmyslovém paláci. Odborné porotě se nejvíce líbila právě Kasperova stavba Dům v Oboře.

Pozoruhodný, nenápadný, ale rozsáhlý objekt s překrásným výhledem se nachází v chráněné krajinné oblasti Český les. „Jedná se o dřevostavbu, která v tomto případě nemá v Česku obdoby,“ řekl jednatel společnosti David Kasper. Návrh jednoduše kombinuje přírodní materiály, jako modřínové dřevo, kámen, sklo a hlínu. „Společně s racionálním využitím přírodní, zejména solární, energie, reprezentované systémem slunolamů, podtrhuje základní konstrukční filozofii autorů,“ dodal Kasper.

Společnost Kasper patří mezi přední výrobce a dodavatele dřevěných konstrukcí. Výroba se zaměřuje především na příhradové vazníky, dřevěné krovy, tesařské konstrukce se styčníkovou deskou, dřevostavby, konstrukce z lepeného lamelového dřeva a další oblasti. Společnost Kasper byla založena v roce 1996 a od roku 2009 sídlí v jednom z nejmodernějších závodů zaměřených na dřevovýrobu ve střední Evropě.

(pac, tz-hat)
Trutnovinky.cz
Foto: Andrea Thiel Lhotáková

čtěte také:
O PODNIKÁNÍ JSEM ZAČAL PŘEMÝŠLET NA ŠTAFLÍCH, VZPOMÍNÁ RUDOLF KASPER

SPOLEČNOST KASPER KOVO PŘEVZALA FIRMU DUKLA I SE ZAKÁZKAMI A ZAMĚSTNANCI

MECENÁŠ RUDOLF KASPER POSKYTNE STATISÍCE NA PROVOZ MĚSTSKÉ GALERIE

 

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena