Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:14 Svátek: Nela Zítra: Blažej

BLÍŽÍ SE KRKONOŠSKÁ 70, VĚHLASNÝ ZÁVOD DRUŽSTEV, KTERÝ VE SVĚTĚ NEMÁ OBDOBY

článek vytvořen 26. 02. 2013, přečetlo si ho 1896 lidí

Trutnov - Tradiční termín, první březnová sobota, patří v lyžařském kalendáři jedné velké akci. Ve Špindlerově Mlýně startuje Krkonošská 70 v běhu na lyžích. V letošním roce vyfasují závodníci startovní čísla oznamující již 58. ročník tohoto světově ojedinělého běžkařského klání. Jeden z nejtěžších a nejstarších závodů se totiž jede na hřebenech našich nejvyšších hor jako týmový závod v pětičlenných družstvech, tzv. hlídkách.


Od loňského roku, kdy se K70 stala součástí seriálu Stopa pro život, se však na trať mohou postavit i jednotlivci. Pro individuální požitek ze závodu jsou nachystány trasy o délce 25 a 50 kilometrů. Kdo se však chce vydat na opravdovou sedmdesátikilometrovou lyžařskou pouť, která účastníky závodu vede ze Skiaerálu Svatý Petr směrem na Černou horu a zpět, musí si k sobě sehnat parťáky.

„Zájem o absolvování Krkonošské 70 v hlídce je stále výrazně větší, ale zařazení individuálních běžkařů do programu závodu je krok vpřed,“ sdělil Radek Horák, člen organizačního výboru K70 a tajemník Lomotivy Trutnov, která akci pořádá. „Náš závod dělá hlavně počasí. Pokud vyjde takové jako loni, pak není co řešit. Krásně přimrzlá trať, sluníčko, krásné výhledy. Ale na druhou stranu se ze závodu může stát i peklo, když prší, fouká vítr, sněží a namrzá to,“ dodal Horák.

O účastníky K70 je však přepychově postaráno. V prostoru startu a cíle vyrůstá každoročně kvalitní zázemí, kde se po závodě ve velkých stanech mohou lyaři usušit a najíst se. „Výběr máme z pěti jídel,“ upozornil Horák. Dále tu funguje skiservis, úschovna lyží i velká časová tabule s výsledky. V loňském roce se z vítězství na hlavní trati radovala pětice z Pete Ádr Teamu, která prolétla trať v rekordním čase za 3 hodiny 30 minut a 16 vteřin.

Letošní Krkonošská 70 vychází už tuto sobotu 2. března. Další informace získáte na www.lokotrutnov.cz a www.stopaprozivot.cz. On-line registrace je možná ještě dnes. Startovné za družstvo je 2500 Kč a do individuálního závodu 500 Kč.Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Jiří Novák
Kamera: Dušan Mihalečko

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena