Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 23.02.2019
Přesný čas: 04:15 Svátek: Svatopluk Zítra: Matěj

VYPRODANÉ UFFO SI SPOLEČNĚ S NEDVĚDY BROUKALO PODVOD, STÁNKY, VALČÍČEK…

článek vytvořen 01. 02. 2013, přečetlo si ho 4005 lidí

Trutnov - „U stánků na levnou krásu, postávaj a smějou se času, s cigaretou a holkou, co nemá kam jít...“ Anebo jinou. „Tuhle písničku chtěl bych ti lásko dát, ať ti každej den připomíná. Toho, kdo je tvůj, čí ty jsi a kdo má rád, ať ti každej den připomíná…“ Texty jejich písniček znají všechny generace i vyznavači různých hudebních stylů.
Bratři Jan a František Nedvědi patří k nejznámějším interpretům naší folkové scény, a přestože už jsou to pánové v letech, při středečním koncertu ve Společenském centru Uffo ukázali, že ještě mají sílu na to, aby „rozpumpovali“ vyprodaný stánek trutnovské kultury.Legendární muzikantské duo, které se v loňském roce po 15 letech rozhodlo opět zpívat společně, přivezlo pod Krkonoše hodin a půl trvající proud hitů. Z pódia zazněly písničky jak z éry Brontosaurů, tak songy ze sólových působení obou sourozenců. Celkem 25 hitů - Růže z papíru, Stánky, Kočovní herci, Devatenáct let, Valčíček. Z nové desky Souhvězdí jisker to byly například písně Rodiče a Mušketýři.

„Je to taková směska toho, co bratři Nedvědi udělali za celý život,“ uvedl Františkův syn Vojtěch Nedvěd, který hraje na dvanáctistrunnou kytaru v doprovodné kapele. Jejími dalšími členy jsou Petr Kocman (elektrická kytara), Milan Plechatý (baskytara) a Jaroslav Petrásek (bicí). „My takovýchto koncertů prožíváme sto, sto padesát za rok, ale každý je pro nás vždy něčím krásný. Tady bylo nádherné, až kolik lidí zpívalo. Strašně citlivě k tomu přistoupili a koncert tím hodně oživili,“ potěšilo Jana Nedvěda.

Ten společně se svým bratrem plánuje „táhnout káru“ dál už jen pár měsíců, protože oznámil, že 1. července se chce odebrat do důchodu. „Rozloučím se s tímhle národem a budu si sázet kytičky,“ usmál se šestašedesátiletý písničkář. „Nejsem unavený. Vůbec ne. Moje tělo funguje skvěle. Ale bojím se, abych z toho pódia neodešel pozdě,“ svěřil se a dodal, že má kolem sebe dost případů, kde si ti lidé myslí, že stále hrají, ale místo toho už jen dožívají. „Já takhle skončit nechci.“

FOTOGALERIE

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl
Kamera: Franta Hájek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena