Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 16.08.2018
Přesný čas: 21:21 Svátek: Jáchym Zítra: Petra

JE TO JAKO JEZDIT NA LEDU, POPSAL BIKER Z TRUTNOVA ZÁVOD V OBCHOĎÁKU

článek vytvořen 23. 01. 2013, přečetlo si ho 1721 lidí

Trutnov - Ze střešního parkoviště skrz několik pater obchoďáku až do přízemí. Na kole! Fascinující sjezd nákupním centrem Arkády DownMall 2013 na pražské Pankráci letos napsal už svou pátou kapitolu. A ve všech je zaneseno i jméno Přemka Tejchmana. Trutnovský rider letos obsadil třetí místo, když se před něj dostala jen světová extratřída v podání Tomáše Slavíka a Michala Prokopa.
„Trať byla nejlepší za těch pět let. Perfektní závod,“ vysekl Přemek Tejchman pochvalu pořadatelům, kteří si opravdu dali záležet. „Bylo to delší, přibyly skoky. Nebyly to jen schody, schody, schody, ale projíždělo se i technickými pasážemi, přes různé boule, nechyběla tam ani klopená zatáčka,“ přiblížil 24letý závodník Commencal Teamu, jak se obchodním centrum změnilo v závodní dráhu, která byla obsypána diváky. „Divil jsem se, kolik přišlo lidí, ale řekl bych, že i hodně lidí si tam přišlo nakoupit a ani nevědělo, co se tam děje, když tam najednou začala parta bláznů jezdit na kole po obchoďáku.“Na start prvního kola se postavila třicítka pozvaných jezdců, do druhého prošla dvacítka a finálová runda byla pro deset nejrychlejších. Trutnovák Tejchman převedl v prvních dvou jízdách čtvrtý nejlepší čas. „Po loňských zkušenostech jsem si dával na pár místech větší pozor, aby se mi nestalo to co loni,“ měl ještě v živé paměti pád, který ho připravil o účast ve finále. „Je to jakoby člověk jezdil na ledu,“ popisoval biker podmínky. Trénovat na závod se totiž nedá, těžko vás někdo pustí dirtovat do obchoďáku, a tak si „Přéma“ zkoušel aspoň jezdit na namrzlé silnici. „Jen nějaké smyky sem a tam, abych se naučil rychle odšlapávat,“ usmál se.Velkou roli v závodě hrají gumy. „Já jsem měl docela dobrý, kluci mi ještě půjčili odmasťovač, takže jsem si to před každou jízdou ještě odmastil. I když to kvůli prachu nevydrželo celou trať, na začátku to docela pomáhalo,“ poznamenal jezdec z Krkonoš. Na trati ale hlavně podle něj rozhodovalo úplně něco jiného. „Je to prostě o tom, kdo jak umí jezdit na kole,“ prohlásil Tejchman o DownMallu. On ukázal, že umí. Ve finálovém kole se zlepšil a obchoďák sjel za 42 vteřin, což ho katapultovalo na třetí místo.„Ve finále je jedno, jestli seš čtvrtej nebo osmej, zkusil jsem to pustit, co to dalo. V některých místech jsem jel na jistotu, ale někde to fakt bylo pade na pade. Buď to v začátkách ustojím a pojedu rychleji, nebo uklouznu,“ řekl ke svojí taktice spokojený rider. „Chtěl jsem být na bedně. Každý místo na bedně se počítá,“ dodal stříbrný jezdec z druhého a třetího ročníku. Po dvou úvodních vítězstvích Prokopa, DownMall teď už potřetí v řadě ovládl Slavík. „Porazit je nejde jen tak, je to světová špička,“ poukázal Tejchman.

Zkusit to může 2. března v Liberci, kde bikeři také obsadí jeden obchodní dům. Závod na severu ale bude jiný tím, že se pojede jako dual.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Aleš Kocner, Jan Kopřiva, Dominika Menčlová

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena