Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.03.2018
Přesný čas: 00:18 Svátek: Radek Zítra: Leona

HLADKÝ POSTUP BASKETBALISTEK DO FINAL 6 ČESKÉHO POHÁRU PO VÝHŘE NAD DSK

článek vytvořen 17. 01. 2013, přečetlo si ho 1073 lidí

Trutnov - V poklidném tempu a bez zbytečných nervů si ve čtvrtek večer basketbalistky Kary zajistily účast na finálovém turnaji Českého poháru. Mezi šest nejlepších celků soutěže, které se utkají na začátku března v Mladé Boleslavi, posunula Trutnovačky suverénní výhra nad pražským klubem DSK Basketball 99:63. Tým trenéra Martina Petrovického tak bude mít šanci vylepšit nepříliš příznivou pohárovou bilanci z posledních sezon.

KARA TRUTNOV - DSK BASKETBALL 99:63 (30:17, 51:33, 72:50). Body: Anderson 16 (2 trojky), Kozumplíková 15 (3 trojky), Nováková 14, Hindráková 13 (1 trojka), Vacková (1 trojka), Muchová (2 trojky) a Steffanová 11 (2 trojky), Ervin 8 - Špirková 15, Huňková 13, Helceletová a D´amico 12, Rybová 5, Skokanová 4, Delcheva. Rozhodčí: Baudyš, Lukeš. Fauly: 18:15. Trestné hody: 24/22 - 12/8. Trojky: 11:5. Diváci: 250.

Vývoj utkání: 4:9, 21:13, 30:17, 38:21, 43:31, 51:33, 60:39, 68:43, 72:50, 84:56, 86:61, 99:63V soutěžním ročníku 2008/2009 vybojovaly trutnovské hráčky bronzovou medaili v Českém poháru. Tento úspěch zůstal ale jediným, kterého basketbalistky Kary dosáhly v posledních šesti sezonách. Pětkrát byly jinak vyřazeny ve čtvrtfinále. V loňské sezoně skončily na pátém místě. „Letos se určitě chceme dostat do boje o medaile,“ hlásí kouč Martin Petrovický. První krok hráčky z podhůří Krkonoš udělaly vítězstvím na půdě prvoligové Spartě (65:100). Ten druhý, potřebný k tomu, aby pronikly na Final 6, přidaly v domácí hale po neméně jednoznačné výhře nad DSK.

„Od zápasu jsme čekali podobně těžké utkání jako v základní části (Trutnov vyhrál 78:64 - pozn. red.), protože DSK je docela nevyzpytatelný tým a někdy dokáže zahrát dost dobře. Soupeř ale dnes nepřijel kompletní a na jeho hře to bylo hodně znát. Chyběla jim hlavně Bortelová, která dělá celou jejich hru,“ poukázala trutnovská basketbalistka Kateřina Kozumplíková. Po chvilkovém zaváhání při vstupu do zápasu Kara velmi rychle ukázala, kdo je favorit a už po první čtvrtině měla na kontě třicet bodů. Nebylo co řešit.

Velmi pozitivní zpráva pro trenéra Martina Petrovického byla, že v jeho týmu se o střelbu rovnoměrně staraly vesměs všechny hráčky. „Ukázali jsme, že jsme tým a nestojí to na jedné hráčce,“ liboval si. Pohled do závěrečných statistik poté odhalil, že hned sedm domácích hráček dosáhlo dvouciferného počtu. Například, za necelých sedmnáct minut pobytu na hřišti stihla Kateřina Kozumplíková zaznamenat 15 bodů. „To hlavně díky holkám, které mě dostávaly do dobrých pozic, a vyhovovala mi zónová obrana, kde jsem měla příležitosti na střely,“ povídala devatenáctiletá hráčka. „Hodně jsme také vybíhaly do rychlých protiútoků a na mě vycházelo zakončení,“ dodalo aktivní křídlo.

O bod více než Kozumplíková trefila, zásluhou trojky v posledních vteřinách, Američanka Ambrosia Anderson, která přidala ještě deset doskoků. O tři míče více pro změnu v této statistice získala její krajanka Lauren Ervin. „Myslím, že je to dobrá posila pod koš. Byla hodně pohyblivá,“ pochválil novou akvizici Kary hostující trenér Daniel Kurucz. Komu naopak po zápase nemohl přijít na jméno, byl rozhodčí Baudyš, který mu udělil technickou chybu i svěřenkyni Helceletové. „Utkání nezvládl, nepískal korektně. Na jedné straně útočné fauly pískal, na druhé ne,“ postěžoval si. „Ale Trutnov vyhrál zaslouženě.“

Více zápasových postřehů obou trenérů si můžete poslechnout ZDE
Finálový turnaj Českého poháru bude hostit mladoboleslavská hala v termínu 8. až 10. března. A kdo se na něm představí? Přímou účast mají zajištěnou vždy loňští finalisté, tedy USK Praha a Imos Brno, a pořádající oddíl Slovanka Mladá Boleslav. Další tři kluby postoupí ze čtvrtého kola soutěže. Trutnov, Valosun Brno, který porazil Hradec, a poslední účastník vzejde z dvojice VŠE Praha - VŠ Praha. „Turnaj bude opět vycházet časově stejně jako loni po Final Four Středoevropské ligy, takže po zkušenostech ze Strakonic se na to připravíme trošku jinak,“ nastínil trenér Martin Petrovický. Trutnov loni na jihu Čech vyřadila ze hry o medaile porážka s VŠ Praha a po výhře nad Valosunem obsadil páté místo.

Final 4 CEWL a Final 6 ČP, oba tyto vrcholy sezony jsou však pro Trutnov ještě daleko. Nejbližší příprava basketbalistek bude zaměřena na sobotní zápas na palubovce mistrovského USK. „Bude to dost těžký zápas, ale my si tam půjdeme basket hlavně užít a co nejvíc si zahrát,“ usmála se Kateřina Kozumplíková.

FOTOGALERIE

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena