Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 17.03.2018
Přesný čas: 11:52 Svátek: Vlastimil Zítra: Eduard
českozpívá

VONDRÁK Z RUDNÍKU VYHRÁL V ALPÁCH UŽ DRUHOU ZE TŘÍ ETAP A CELKOVĚ VEDE

článek vytvořen 15. 01. 2013, přečetlo si ho 2653 lidí

Trutnov, Praz de Lys - Totální šok! Jak jinak máme označit dosavadní vývoj náročného alpského závodu psích spřežení La Grande Odyssée. Poté, co zřejmě hned v úvodu přišel o šanci na celkové vítězství obhájce Radek Havrda, vede po třetí etapě překvapivě další Čech - Jiří Vondrák. V první pětici věhlasného mezinárodního závodu jsou hned tři Češi, jeden Slovák a jeden Francouz.

Jiří Vondrák z číslem 13 dojíždí Slováka Miloše Gondu (č. 2)

V první etapě propadl obhájce prvenství Radek Havrda z Vlčic. S vyčerpaným psem, kterého vezl půl etapy v saních, nabral čtyřicet minut ztráty. Už ve stejný den se ale objevil nový favorit. Jiří Vondrák z Rudníku úvodní (nedělní) etapu vyhrál, druhou dojel jako druhý a třetí (dnešní) vyhrál. Do cíle dojel s desetičlennou smečkou a osmiminutovým náskokem, celkově je první téměř o pět minut před domácím favoritem Jean Philippe Pontierem. „Jeli jsme dnes trochu taktický boj, protože závod bude ještě dlouhý a psy je potřeba šetřit. Malinko jsme zariskovali, vydařilo se to, spokojenost je veliká. Tým vypadá vyrovnaně a šlape,“ hlásil v cíli spokojený Vondrák.

Na 62 kilometrů dlouhé trati čekal dnes ale závodníky náročný terén. V Alpách hodně sněžilo, takže se psí spřežení doslova brodila hlubokým sněhem. V horních partiích navíc byla mlha, nebyly řádně vidět značky, takže i po orientační stránce byla etapa náročná. Vondrákovi psi ale zvládají nástrahy závodu skvěle a jsou evidentně v dobré kondici. „Zatím jsme ještě nepotřebovali veterináře. Stačíme si s klukama - handlerama v týmu sami. Kluci psy masírujou večer, když já chodím spát,“ ocenil.


Vlčický Radek Havrda (č. 1) na trati v Alpách

Dobře se dnes držel Havrda se svojí devítičlennou smečkou. Do cíle dojel dokonce o 15 vteřin dříve než dosavadní lídr Pontier a s osmiminutovou ztrátou na Vondráka. „Jirka mi přijde, že jede v pohodě a že ještě jeho výkon bude určitě stoupat. My na víc v současné době nemáme, ani já osobně na to nemám fyzičku. Budeme rádi, když dojedeme na slušném čtvrtém místě,“ přiznal Radek Havrda.

Do středeční etapy vyjede s dresem pro lídra Jiří Vondrák. Ze zdánlivě příjemné novinky ale radost nemá. „Vůbec se na to netěším. Dostal jsem přidělené startovní číslo třináct, to mi zatím přinášelo štěstí. Zítra bych měl jet v tom lídrovském, vůbec z toho nemám radost. Radši bych si nechal svoji třináctku a pokračoval v ní dál,“ dodal Vondrák.

LA GRANDE ODYSSÉE - VÝSLEDKY:
3. etapa (62 km):
1. Jiří Vondrák (Česko, Rudník) čas 3:01:17 hod.
2. Daniel Juillaguet (Francie) - ztrátra 3:35 min.
3. Miloš Gonda (Slovensko) - 4:36 min.
4. Radek Havrda (Česko) - 7:49 min.
5.
Jean Philippe Pontier (Francie) - 8:04 min.

Celkově:
1. Jiří Vondrák (Česko, Rudník) čas 11:45:37 hod.
2.
Jean Philippe Pontier (Francie) - ztráta 4:43 min.
3. Miloš Gonda (Slovensko) - 13:41 min.
4. Martin Bílý (Slovensko) - 1:00:20 hod.
5. Radek Havrda (Česko, Vlčice) - 1:00:28 hod.

(pac, haf, tz)
Trutnovinky.cz
Foto: grandeodysse.com

čtěte také: VYČERPANÝ PES ZPOMALIL HAVRDU, ŠANCE NA VÍTĚZSTVÍ KLESLA. NADĚJE DRŽÍ VONDRÁK 
HAVRDA OPĚT POJEDE V ALPÁCH ZÁVOD PSÍCH SPŘEŽENÍ, POPRVÉ BEZ FENKY HENI

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena