Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 14:17 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

SMUTNÁ STATISTIKA: TŘI OPILCI ZA VOLANTEM, JEDEN NADÝCHAL PŘES TŘI PROMILE

článek vytvořen 14. 01. 2013, přečetlo si ho 2358 lidí

Trutnov - Hned tři alarmující případy opilců za volantem zaznamaneli policisté o víkendu na silnicích trutnovského okresu. Dva hříšníci nadýchali zhruba jeden a půl promile, jeden dokonce přes tři promile. Všechny případy se snaží policie vyřešit ve zkráceném přípravném řízení, aby se je povedlo co nejrychleji vyřešit. Hříšníkům hrozí až rok vězení.
První případ je z neděle. Krátce po čtvrté hodině ráno v centru Vrchlabí kontrolovala policie dvaadvacetiletého řidiče osobního auta Volkswagen a dala mu také dýchnout. „Přístroj na měření alkoholu prokázal 1,41 promile,“ uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.

Další dva případy jsou z noci ze soboty na neděli. Ve Vítězné zastavili policisté ke kontrole dvaačtyřicetiletého řidiče škodovky. „Po kontrole dokladů policisté vyzvali muže sedícího za volantem k provedení dechové zkoušky s výsledkem 1,84 promile,“ upřesnil Ertner.

Dalšího motoristu ve škodovce zastavila policejní hlídka necelé dvě hodiny po půlnoci mezi Zábořím a Kocléřovem. Sedmadvacetiletý muž tam nadýchal 3,21 promile. „Případy policisté zaprotokolovali pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za které může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodal policejní mluvčí Udo Ertner.

(pac, tz-er)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena