Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 19.07.2018
Přesný čas: 13:27 Svátek: Čenek Zítra: Ilja

V TRUTNOVĚ BUDE OPĚT TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA, DOBROVOLNÍCI ZAČNOU CHODIT UŽ V PÁTEK

článek vytvořen 02. 01. 2013, přečetlo si ho 1351 lidí

Trutnov - Po roce se do města vrací Tříkrálová sbírka. Začne v pátek v 15 hodin v kostele Narození Panny Marie a potrvá do příští středy. „Po úvodním symbolickém obřadu rozeslání vyjdou koledníci do ulic, škol, institucí a vašich domovů a za malý příspěvek do zapečetěné pokladničky vás odmění drobnou pozorností a požehnáním vašemu domu nápisem K+M+B 2013,“ uvedla Martina Vágner Dostálová z Oblastní charity v Trutnově.
Právě tato organizace se k celostátní sbírce pořadatelsky připojila. „Výtěžek bude použit na národní i zahraniční humanitární pomoc. Část výtěžku zůstane v Trutnově a bude rozdělena mezi charitní pečovatelskou službu a dobrovolnické centrum,“ upřesnila Dostálová.

Dodejme, že pečovatelská služba pomáhá lidem s hendikepem, aby nemuseli trávit své dny v ústavních zařízeních, ale mohli zůstat doma jako většina z nás. Nově vzniklé dobrovolnické centrum zajišťuje službu lidí, kteří ze své vůle, ve volném čase a bez nároků na finanční odměnu vykonávají činnost ve prospěch druhých lidí.

(pac, mvd)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena