Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.02.2019
Přesný čas: 16:37 Svátek: Lenka Zítra: Petr

NEVADILO BY MI, KDYBY MI ŘÍKALI ČARODĚJNICE, ŘÍKÁ VĚŠTKYNĚ LENKA

článek vytvořen 26. 12. 2012, přečetlo si ho 3478 lidí

Trutnov - Zajít ke kartářce? Nikdy! Typicky chlapská odpověď způsobila, že muži trvale opomíjená část života se stala téměř výhradně ženskou záležitostí. Nenašel jsem ve svém okolí ani jednoho kamaráda, který by k věštkyni nebo kartářce někdy zašel. Pro pány jsou to zkrátka „čarodějnice“.
„Muži tomu prostě nevěří. Za patnáct let, co se věštění věnuju, u mě byli snad jen dva,“ říká trutnovská věštkyně a kartářka Lenka Kolaříková. Právě u této elegantní dámy jsem se pokusil pochytit něco ze světa, který je chlapy považován tak trochu za sci-fi, podobně jako romantické filmy.Uvnitř panelového bytu, v místnůstce o rozměrech sotva 1,5 krát 1,5 metru (v tzv. věštírně), na kulatém stolku rozkládá karty a z nich mi předpovídá. „Tady to jste vy, tam je vše v pořádku. Tady je manželka, tam budou nějaké problémy. Ale nemusí se to týkat přímo vaší ženy, možná jen o nějakých problémech bude vědět,“ čte z karet. A přitom se na nic neptá. Nezjišťuje, co dělám, jestli jsem ženatý nebo kolik mám dětí. „Většinu lidí tady vidím poprvé. Nechám je zamíchat karty, rozdám a z toho vykládám. Postupně se pak dostaneme k tomu konkrétnímu, co lidé chtějí vědět, aniž by mě na to předem upozornili,“ popisuje nad kartami, s kterými bych já mohl hrát maximálně Prší.

Věštkyně pokračuje. Rozpočítá karty po sedmi a přes některé přiloží další. Prý „klíčová témata“ - manželka, práce, peníze … „Pokud je to v kartách vidět, můžeme takhle rozebrat podrobně jakoukoliv otázku,“ ujišťuje. Podobně umí vykládat i z tarotových karet.Vrtá mi hlavou, jak může z jednoho zamíchání karet předpovídat tolik věcí. „Hodně záleží i na chování člověka. Během chvíle poznám, co v něm je. Sedí proti mně, vidím, že se třeba stydí nebo si nechce přiznat nějaké problémy,“ zdůrazňuje. Hned ale dodává, že nikomu nic nevnucuje. „Nic direktivně nenařizuju. Dávám jen rady a doporučení. Žádné vnucování.“ Někdy se stane, že není vhodná chvíle pro vykládání karet. „Lidé si myslí, že to jde za každých okolností. Když ale není správná konstelace, tak prostě lidem radši nevykládám,“ vysvětluje.

Stejně tak je na tom Lenka s „přesností“ vykládání karet. Může se prý stát, že nedokáže odpovědět na všechny otázky. „Prostě nejde odpovědět úplně na všechno. Když ale někomu vyložím karty, a on se ke mně za čas vrátí, většinou mi při novém vykládání karet potvrdí, že už jsem mu něco takového řekla dříve. A přitom si nikam mé výklady nepíšu, většinou je hned zapomenu, abych měla čistou hlavu na další,“ uvádí.

Nejčastěji chodí k věštkyni lidé ve finančních nesnázích nebo se zdravotními problémy. A s partnerskými dotazy. „Téměř každá žena přijde většinou kvůli partnerovi. Ptají se na jednoho či druhého. Některé dokonce nevybírají jen mezi dvěma partnery, ale chtějí zjistit, s kterým mužem budou nejšťastnější z mnohem většího počtu …,“ tvrdí věštkyně.Pomocníkem Lenky je i křišťálové kyvadélko. Na řetízku ho nechá viset a čeká, až pohybem odpoví na její otázku. „Většinou se rozkýve dopředu dozadu, tedy jako Ano, nebo zleva doprava, což znamená Ne,“ vysvětluje. Diagram rozdělený na dvě části moc nepoužívá. „Pracuji bez diagramu dlouho, takhle to mně i kyvadélku vyhovuje,“ říká. A upozorňuje, že v práci s kyvadélkem je důležitá energie. „Proudí jí přitom mým tělem opravdu hodně. Když pracuju dlouho, tak se u toho skutečně spotím.“ Podle svých slov dokáže energii dokonce předávat druhým, do svých aktivit přidává tak trochu i léčitelství a další podobné obory.

Lenka Kolaříková se profesionálně věštění věnuje patnáct let. Od dětství měla trochu jiný pohled na lidi kolem sebe. „Ráda jsme je pozorovala a dělala si o nich vlastní úsudek. Dodnes si nenechám namluvit, že jaký člověk má být. Prostě si názor dělám sama,“ tvrdí. Poprvé začala s vykládání karet v pětačtyřiceti letech. „Ale bylo to jen doma, sama pro sebe. Bála jsem se s tím jít ven. Až teprve kolem padesátky jsem se odhodlala. A dělám to dodnes.“

CO O NÍ MOŽNÁ NEVÍTE:
- miluje zámek Kuks považuje ho za magické místo
- právě v podzámčí Kuksu se narodila
- pro celostátní noviny vypracovala v roce 2010 horoskop vlády Petra Nečase
- v minulosti pracovala i pro televizní věštírnu EZO
Vykládat karty nemůže každý. Často proto musí lidem vysvětlovat, kde se „to“ v ní bere. „Musíte k tomu mít vztah, určité vnímání. Někdo třeba zkouší se to naučit, ale to není to správné. To musíte mít prostě v sobě,“ krčí rameny. Za svoji práci se nestydí. Je na ni hrdá, bez ohledu na to, co si o ní myslí okolí. „Je fakt, že za to beru peníze. Ale je to živnost jako každá jiná. Nebudu to dělat zadarmo, i když to lidi vidí jinak,“ hlásí.

Jako některé další ženy má pro věštění potřebnou intuici a vnímání, na rozdíl od mužů. A chlubí se řadou stálých zákazníků, kteří se k ní vrací a někteří jsou dokonce jejími přáteli. „Dnes je velice složitá situace jak finanční, tak partnerská pro některé moje dušičky, proto jsem tady, abych jím pomohla a poradila v této, tak složité době.

Co dodat na závěr? Že Lenka Kolaříková rozhodně nevypadá jako čarodějnice. I když sama přiznává, že takové oslovení by jí vůbec nevadilo. „Když jsou dobré čarodějnice, tak jen dobře. Tak to má být. Já bych se za to vůbec nestyděla,“dodává Lenka Kolaříková.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena