Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 16:15 Svátek: Igor Zítra: Olivie

ŠKOLÁCI MAJÍ O HLAVĚ NAŠEHO STÁTU JASNO. ZA PREZIDENTA ZVOLILI VLADIMÍRA FRANZE

článek vytvořen 17. 12. 2012, přečetlo si ho 2435 lidí

Trutnov - Místo dvou učeben místnosti s urnami, v nich volební komise, zástěna pro úpravu hlasovacích lístků a hlavně voliči s hlasovacími lístky. Tak vypadalo minulé úterý ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Trutnov. Školáci se totiž připojili k celostátní akci Studentské prezidentské volby, jejímž cílem je přimět mladé prvovoliče k účasti ve volbách.


Popravdě řečeno, od skutečných voleb se ty školní v Trutnově prakticky vůbec nelišily. V budovách na Pražské a ve Volanovské si tříčlenné volební komise složené ze studentů třídy 4.S pečlivě odškrtávaly přicházející voliče a dohlížely, aby každý z nich vstoupil nejprve do prostoru za zástěnou a poté vhodil hlasovací lístek do připravené urny. Volit mohli jen žáci starší patnácti let. Jedinou výjimkou snad bylo to, že trutnovské hlasování bylo jednokolové, zatímco skutečné volby budou mít dvě kola.

A koho by mladí nejraději viděli na Hradě? Jednoznačným favoritem se stal Vladimír Franz, druhý v pořadí skončil Jan Fischer a třetí Karel Schwarzenberg.

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Trutnov je jedinou školou ve městě, která se zapojila do akce společnosti Člověk v tísni - Kdo jiný?. V celé zemi se zapojilo čtyři sta škol. „Cílem projektu je aktivně zapojit mladé lidi do občanské společnosti. Přestože je politika ve školním prostření velmi citlivé téma, bezesporu do školy patří,“ uvedla učitelka Hana Peterová, garant „trutnovských voleb“.

(hap-tz, pac)
Trutnovinky.cz
Foto: SOŠ a SOU Trutnov 

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena