Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.10.2018
Přesný čas: 21:45 Svátek: Vendelín Zítra: Brigita
českozpívá

BUDE NA DÁRKY A DLUHY, SMÁL SE SILÁK. V MIAMI ZVEDL SVĚŤÁK A VYHRÁL 1000 DOLARŮ

článek vytvořen 17. 12. 2012, přečetlo si ho 2593 lidí

Trutnov - Mistr světa v silovém trojboji a závodník oddílu Powerteam Loko Trutnov Jaromír Kratochvíl před pár dny dobýval Ameriku. Čtyřiatřicetiletý borec z Vlčic se zúčastnil soutěže v benchpressu v Miami, kam byl pozván jako jeden z předních českých siláků a díky výborným výkonům na světových soutěžích. Tato akce na Floridě byla součástí druhé nejprestižnější profesionální světové soutěže kulturistů Masters Olympia 2012.
„Jsem rád, že jsem se mohl poměřit síly s nejsilnějšími benčaři světa,“ pochvaloval si Kratochvíl. Z naší republiky odletěla za oceán osmičlenná výprava závodníků. Trutnovský silák se společně s Jiřím Havrdou představil v kategorii benč s vybavením, závodilo se bez rozdílu vah a věku na bodový přepočet. Kratochvíl se blýskl třemi platnými pokusy. „Časový posun po příletu mi první den nedělal dobře. Závody však byly až po třech dnech, takže to bylo v pohodě a dokonce jsem po americké stravě přibral tři kila,“ usmál se.
Soutěž zahájil Kratochvíl výkonem 270 kg. Druhým pokusem přidal dalších deset kilo navrch, čímž nejenže vyrovnal svůj osobák, národní rekord, ale i světový rekord. Na třetí pokus si nechal naložit na činku závaží o hmotnosti 285 kg a světové maximum v jeho váze se opět posouvalo. V Miami se však soutěžilo bez rozdílu vah, takže výhodu měli těžší borci. V kategorii s vybavením tak nakonec trutnovský závodník obsadil „až“ třetí místo za Američanem a vítězným Čechem Jiřím Havrdou. Ten váží 141 kg a zvedl 325 kg. „Porazil jsem několik těžších borců,“ těšilo Kratochvíla.

A velkou radost měl také z odměny. Dostal olympijskou sošku a 1000 amerických dolarů. „To mě fakt potěšilo. Podle přihlášených jmen jsem tipoval, že skončím tak na pátém až sedmém místě, ale soupeři dělali technické chyby, proto se mi zadařilo,“ uvedl a dodal, že za 17 let soutěžení doposud pouze jednou vyhrál 1000 korun. Na co peníze padnou? „Něco na dárky a něco na dluhy,“ smál se muž, který měl v Miami možnost vidět nejlepší světové kulturisty. „Zůstanu u toho svého, tohle mě neláká, ale rád jsem se podíval.“Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: archiv Jaroslava Kratochvíla


© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena