Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 13:48 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

JÍT DO RÁNA CHLASTAT. TO JE ŠAMPIÓNŮV RECEPT JAK VYHRÁVAT HORŇÁK CUP

článek vytvořen 15. 12. 2012, přečetlo si ho 2560 lidí

Trutnov - Spousta zainteresovaných tvrdí, že Trut team na Horňák cupu vítězí, protože jeho branku střeží Petr Kobos. „Hraje dobře nohama a přečísluje soupeře,“ vyzdvihují gólmana, který toto přidává jako bonus ke svým „chytačským“ kvalitám. No, něco na tom bude, vždyť Holubcové a spol. vyhráli letos potřetí z pěti ročníků. „Já zase říkám, že malý fotbal je o zkušenostech a tyhle dědci, takhle to tam napiš, doplněný mlaďáky, tím vzniká ideální složení,“ vypráví brankář, v čem je síla šampiónů.
„A jsme Trut team! Žádné komando Holubců, jak jste psali loni. To jste po…,“ začal náš rozhovor po turnaji Petr Kobos tím, že se do nás pěkně opřel. Samozřejmě se u toho smál. „Ale jinak jste skvělý noviny. Čtu vás,“ chválil gólman, který měl na letošní turnaj dvě generálky. Jednu tradiční a jednu netradiční.Začněme tou netradiční. V sobotu, den před finálovým dnem Horňák cupu, se zúčastnil turnaje v malé kopané v pensionu Bret v Prkenném Dole. Společně ještě s Petrem Holubcem starší i mladším hráli za tým Hogo Fogo. „Tím, že se letos Horňák cup konal o něco dřív, sešlo se to o jednom víkendu. Ale vzhledem k tomu, že jsme byli nasazení do finále, dalo se to stihnout,“ poukázal Kobos. Jak dopadli venku na umělce? „Vyhráli jsme,“ usmíval se spokojeně, že první část přípravy na nedělní bitvu dopadla dobře. Plynule na to navázala druhá fáze.

Tradiční složka Petra Kobose v přípravě na halový turnaj na „Mládežce“ je totiž takzvaná „hospodská“. „Bylo to náročný. Holubcové odpadli už asi v devět a šli spát, ale já jsem pokračoval až do šesti do rána,“ přiblížil brankář svůj rituál, který drží před Horňák cupem. „Každý rok jsem šel chlastat. Domů přijdu ráno, dvě hoďky si odpočinu, vezmu si věci a jdu na turnaj. A zase jsme to letos vyhráli,“ prozradil svůj recept na vítěznou formu. Takže, ani příští rok tuto zvyklost neporuší. Trut team opět jako obhájce vstoupí do hry třídenního klání až v neděli.„Je to super turnaj. Člověk se tady pobaví a dostane super náladu. Do finále jsem si letos přál Švery team a dopadlo to. Ve skupině nás porazili na penalty, ale finále jsme zvládli, i když to bylo ošemetné. Vedli jsme 3:1 a najednou to bylo 3:3. Bylo to o štěstí,“ poznamenal Petr Kobos. Vítězný trefu namířil v závěru Jan Holubec, který se uvolnil na pravé straně jeden na jednoho a pak bodlem poslal míč pod břevno. „Švery team miluju, protože budou vždycky druhý,“ rýpl si s úsměvem do kamarádů, kteří skončili už potřetí těsně pod vrcholem.

Na konci našeho rozhovoru pak šoumen z brány nezapomněl znovu dodat, že Trut team nejsou jen Holubcové. „Jsou to strašní hračičkové a to se sem strašně hodí,“ vysekl poklonu svým čtyřem spoluhráčům z této rodiny.

PS: Posledním šestým článkem úspěšného „komanda Holubců“ je Jakub Trojánek.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek
Kamera: Luděk Šolín

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena