Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 18.01.2019
Přesný čas: 00:49 Svátek: Vladislav Zítra: Doubravka

BYTOVÝ PODNIK OD NOVÉHO ROKU „PŘIBERE“ SPORTOVIŠTĚ A PŘEJMENUJE SE NA MEBYS

článek vytvořen 03. 12. 2012, přečetlo si ho 3734 lidí

Trutnov - Velké změny čekají v příštím roce Městský bytový podnik. Převezme pod svá křídla některá městská sportoviště, proto už nyní připravil změny uvnitř firmy, a to včetně jejího názvu. Z tradičního „Byťáku“ se stane MEBYS.
Dosud městem stoprocentně vlastněná společnost pečovala hlavně o byty, od ledna se musí postarat i o sportoviště spravovaná občanským sdružením TJ Lokomotiva Trutnov. „Zkratka v názvu společnosti vyjadřuje spojení správy bytů a sportovišť. MEBYS označuje MĚstské BYty a Sportoviště a bude mít přídomek Správce nemovitostí,“ vysvětlil ředitel společnosti Martin Veselý.Pod nový MEBYS bude od Nového roku patřit například krytý plavecký bazén, letní koupaliště, zimní stadion a areál Na Nivách. Pro sportovce se toho ve skutečnosti moc měnit nebude, slibuje ředitel Veselý. V příštím roce chce nejprve srovnat podmínky jednotlivých klubů, protože v minulosti některé oddíly za pronájem sportovišť platily a jiné ne. „Od ledna budou všichni platit rovný podíl ve výši jedné dvacetiny provozních nákladů. Pro ty, kdo nájem v minulosti platili, bude tento koeficient znamenat mírné zlevnění pronájmu. Díky dodatečnému příjmu od těch, kdo pronájem dříve neplatili, půjde na správu sportovišť stejný příspěvek jako letos a oddílům bude částka na pronájem refundována příspěvkem z rozpočtu města,“ upřesnil Veselý.

Změna podle něj nezatíží rozpočty oddílů, nezvýší jejich náklady, ale umožní větší transparentnost při financování sportu v Trutnově. „Naším záměrem není zhoršovat hospodaření oddílů dalšími požadavky na spolufinancování provozu sportovišť, ale nastavení stejných pravidel pro ty, kdo sportují na sportovištích města,“ sdělil Veselý. Návrh projednají zastupitelé na veřejné schůzi v pondělí 17. prosince.

Transformaci sportovních aktivit připravoval „byťák“ s městem a Lokomotivou přes rok. „Jednalo se o složitý proces, protože bylo potřeba vyřešit otázky v oblasti obchodního práva, daňové a evropské legislativy. Ve výsledku bude oddělena správa areálů od vlastní činnosti oddílů. Tu bude dál zajišťovat TJ Lokomotiva. Vzhledem k tomu, že je správa sportovišť obdobnou činností jako správa bytového fondu, je logické, že bude obojí pod správou jedné společnosti,“ uvedl ředitel Veselý.

Dodejme, že brzy dojde i ke změně v dotacích, aby nedocházelo ke znevýhodnění oddílů sportujících v jiných zařízeních, například ve školách nebo provozovnách soukromých firem. Systém dotační politiky ale bude vedení města teprve hledat. „ Cílem změn není deformovat trh nabídky pronájmu sportovních zařízení, nýbrž nastavení transparentních podmínek pro všechny sportovce,“ dodal Martin Veselý.


(pac, tz-mav)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena