Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 23.02.2019
Přesný čas: 03:53 Svátek: Svatopluk Zítra: Matěj
českozpívá

LETOŠNÍ WEBROVKAFEST BYL O NÁVRATECH MUZIKANTŮ. PODÍVEJTE SE NA VIDEO

článek vytvořen 23. 11. 2012, přečetlo si ho 1893 lidí

Trutnov - Návraty byly hlavním motivem letošního, 11. charitativního hudebního festiválku Webrovkafest. Letošní ročník nesl v podtitulu heslo Věnováno návratům. Mnoho hudebníků se vrátilo do programu, ať už s původní kapelou nebo se zcela novou formací. „Vrátili jsme k podstatě, tedy dávat tady prostor místním kapelám,“ řekl organizátor Vojta Lábus. Podívejte se na video.


Letošní festiválek nesl v podtitulu větu Věnováno návratům. Mnoho hudebníků se vrátilo do programu Webrovkafestu, ať už s původní kapelou nebo se zcela novou formací. „Vrátili jsme k podstatě, tedy dávat tady prostor místním kapelám,“ uvedl Lábus.

Jako zcela původní se tak letos představily tři kapely - Poslední Lež, Pepa Lábus a SPOL. a Bahňous. Ostatní skupiny hrály nyní na Webrovce poprvé, ale mnoho jejich členů už tam bylo dříve s jinými hudebními formacemi. „Třeba David Macháček z Echtů tady hrál už potřetí nebo Franta Tomášek z The Sebučedos podruhé,“ řekl Lábus. Ze známých kapel připomeňme ještě PPP s Danem Vášou, který už kdysi také na Webrovce vystupoval.

Tradicí zůstává místní ženské divadlo KaRaJaPeJi a Ba, které každý rok akci zahajuje. Letos sehrálo dvě cimrmanovská představení - Posel světla a Vizionář. „Je to už několikaletý zvyk. Děláme to proto, aby se festivalu mohli zúčastnit i rodiče s dětmi. Aspoň na chvíli,“ dodal Lábus.Výtěžek ze vstupného ve výši 43 tisíc 32 korun předali pořadatelé akce hned v neděli řediteli Asociace dětských Domovů & Institutu zážitkové pedagogiky Jiřímu Oudesovi. „Pomůžou při spolufinancování vánočního pobytu vybraných dětí z dětských domovů na chatě Webrovka,“ dodal hlavní organizátor Vojta Lábus.

FOTOGALERIE ZDE


(pac, vla)
Trutnovinky.cz
Foto a Video: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena