Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.01.2019
Přesný čas: 12:39 Svátek: Ilona Zítra: Běla

V MUZEU ZÍTRA OTEVŘOU NOVOU VÝSTAVU - O HISTORII TRUTNOVSKÉHO PIVOVARU

článek vytvořen 21. 11. 2012, přečetlo si ho 2156 lidí

Trutnov - Unikátní, zřejmě vůbec první velká výstava, která podrobně mapuje rozsáhlou historii trutnovského pivovaru, bude od čtvrtka zpřístupněná v klenebních sálech Muzea Podkrkonoší. Má název Kde se pivo vaří, tam se dobře daří ... a je jakýmsi ohlédnutím za 430 lety zdejšího pivovaru (1582 až 2012).
Historici společně s několika sběrateli a vedením pivovaru přichystali neobvyklou expozici. „Návštěvníci uvidí především pivní lahve, staré pivní etikety, dobové pivní soudky, ale také důležité a zajímavé dokumenty, které se váží k dlouhé historii trutnovského pivovaru,“ uvedl zástupce ředitele muzea Ondřej Vašata. Zjednodušeně napsáno, k vidění bude všechno nejzajímavější, co je o pivovaru známo a co se dochovalo.

Muzeum Podkrkonoší připravilo ve spolupráci se sběrateli Jiřím Beranem a Petrem Píchou a také s pivovarem Krakonoš, především jeho ředitelem Karlem Jankem. Díky nim budou k vidění také dobové fotografie či pivní reklamy, které by jinak muzeum vystavit nemohlo. A nejen to. „Vystavíme třeba krásnou pivní kasu trutnovského pivovaru z počátku minulého století. Poukážeme na vývoj pivních lahví, a ukážeme ještě další věci, které doma běžný Trutnovan nemá. Myslím, že to bude pro většinu návštěvníků příjemné překvapení,“ naznačil Vašata. Kdo má rád statistiky, dozví se také fakta o výstavu piva v jednotlivých historických obdobích.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek v 17 hodin. Výstava potrvá do 27. ledna 2013.
Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

čtěte také: JUBILEUM: TRUTNOVSKÉ PIVO KRAKONOŠ, CHUŤ A ŘÍZ MÁ UŽ 430 LET

HAVLOVA AUDIENCE NEBYLA O MNĚ, ŘÍKÁ NĚKDEJŠÍ SKLEPMISTR PIVOVARU JAN ŠPALEK

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena