Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 23.02.2019
Přesný čas: 04:28 Svátek: Svatopluk Zítra: Matěj

TRADIČNÍ WEBROVKAFEST BUDE UŽ V SOBOTU, LETOS JE VĚNOVANÝ NÁVRATŮM

článek vytvořen 15. 11. 2012, přečetlo si ho 4831 lidí

Trutnov - Devět hudebních kapel a jeden divadelní soubor. Tak má vypadat letošní, v pořadí 11. ročník charitativního festivalu Webrovkafest. Uskuteční se v sobotu, v den výročí 17. listopadu na chatě Webrovka a výtěžek z něj opět pomůže dětem z dětských domovů.
Jednodenní akce bude mí tradiční scénář. Podle zvyklostí začne o půl třetí odpoledne divadelním vystoupením svérázného ženského ansámblu KaRaJaPeJi a Ba. Teprve o půl páté se strhne lavina hudební produkce. Postupně zahrají kapely AN 26, Poslední Lež, Pepa Lábus a spol., Máma Bubo, Echt!, PPP, Moonlight Expres, EgoFear a na závěr, rovněž podle tradice, formace Bahňous a spol. Hrát se bude dlouho do noci. „Letošní ročník je věnován Návratům a moderovat ho budou Kateřina Frimlová a Ladislav „Munky“ Valnoha. V mezičasech budou publikum bavit František Tomášek a Kuba Soldán (SolTo!),“ upřesnil jeden z hlavních organizátorů Vojta Lábus.Podle zvyku je stále stejná i cena vstupenky. „Minimální příspěvek na děti z dětských domovů stále činí pouhých 150 korun,“ upozorňuje Lábus. Tradičně bude objekt chaty po celou dobu konání festivalu nekuřácký, kouření bude povoleno pouze na zateplené terase.

Festival má charitativní podtext už od roku 2002. „Původně šlo spíš o hudbu a zábavu, chtěli jsme si prostě udělat koncert pro pár místních kapel, které neměly kde hrát. Myšlenka charity z toho vyplynula tak nějak sama,“ vysvětluje Lábus.

Každoročně tak výtěžek pomáhá dětem z dětských domovů zažít lepší svátky právě na zdejší, krkonošské chatě. „Každý se může zajít na Vánoce podívat na Webrovku na skupinku šťastných dětí. Je to skvělé,“ chválí Lábus. „Těšíme se proto i letos na bohatou účast a věříme, že se nám tak opět podaří zpestřit Vánoce dětem bez rodičů,“ doplňuje Vojta Lábus.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena