Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.04.2018
Přesný čas: 22:13 Svátek: Marek Zítra: Oto
českozpívá

TRUTNOVSKÁ BRUSLIČKA. HISTORICKY PRVNÍ KRASOBRUSLAŘSKÝ ZÁVOD UŽ V SOBOTU

článek vytvořen 08. 11. 2012, přečetlo si ho 2203 lidí

Trutnov - V sobotu se na zimním stadionu uskuteční 1. ročník krasobruslařského závodu „Trutnovská Bruslička“. Jde o moment vskutku historický, protože závodní krasobruslení se v podkrkonošské metropoli představí úplně poprvé. Vždyť místní oddíl Lokomotivy tady začal fungovat teprve vloni.
„Rok je sice velmi krátká doba na to, aby děti zvládaly složité krasobruslařské prvky, ale základy už mají, a tak jsme se společně s vedením Loko dohodli, že uspořádáme první mezioddílové závody,“ uvedla trenérka tohoto krásného a elegantního sportu v podkrkonošské metropoli trenérka a organizátorka Erika Štěpničková. Svou účast přislíbily oddíly z Chrudimi, Dvora Králové, Nového Města nad Metují a další.Do Trutnova se chystá na 60 mladých krasobruslařů a krasobruslařek ve věku od předškolních až po patnáctileté slečny. Organizátoři zvou všechny sportovní fanoušky a slibují zajímavou podívanou, která bude stát za to. „Těšit se můžete na krásné kostýmy, hudbu a samozřejmě báječné sportovní výkony mladých adeptů a adeptek ledové krásy,“ sdělila Štěpničková.

Celý program bude zahájen ve 13 hodin nejmladší kategorií a pokračovat bude až do sedmi večer, kdy bychom měli znát vítěze všech, kterým bude předávat ceny mimo jiné i místostarosta města Trutnova Tomáš Hendrych. Ten převzal osobní záštitu nad celou akcí. Vstupné je dobrovolné.

„Dětí máme nyní na soupisce na třicet a hrdé jsme s kolegyní Ivou Sršňovou nejen na naše děvčata, ale také na jednoho chlapce, který se nebál a zkusil to s námi,“ prozradila Erika Štěpničková. Vzhledem k tomu, že však v ostatních městech již krasobruslení funguje mnohem déle než v Trutnově, nebudou výsledkové ambice zdejších závodníků tak vysoké. „Určitě ale bude dobré své síly poměřit s ostatními a něco se přiučit od zkušenějších. A nakonec, překvapit může každý,“ povídala trenérka.

(bog, msl)
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena