Přesný čas: 21:18 Svátek: Jáchym Zítra: Petra
českozpívá

FOTBALOVÝ ŠLÁGR PŘILÁKAL 500 DIVÁKŮ, ALE CHYBĚLY MU GÓLY I FOTBALOVOST

článek vytvořen 14. 10. 2012, přečetlo si ho 1627 lidí

Trutnov - Souboj dvou nejlepších týmů krajského přeboru skončil bez vítěze i bez branek. Trutnovští fotbalisté remizovali doma s Červeným Kostelcem 0:0. Zápas si nenechalo ujít pět set diváků, kteří ale domů odcházeli více méně zklamaní. Z fotbalového kumštu toho moc neviděli. V prvním poločase se na hřišti nestalo vůbec nic zajímavého, po přestávce měli více ze hry domácí, ale dvě velké šanci nevyužili.
MFK TRUTNOV - ČERVENÝ KOSTELEC 0:0. Rozhodčí: Novotný – Bačo, Čožík. ŽK: 4:2. Diváci: 500. Sestava Trutnova: Šťastný – Trnovský (79. Dušek), Kozák, Makovský, Tobiáš - Groer (62. Knap), Kovář, Marks, Mařas – Kamitz, Čech.

Za krásného slunečného počasí a před parádní diváckou návštěvou předvedli hráči v prvním poločase jednu velkou fotbalovou nudu. Z té vybočila jen v 10. minutě střela hostujícího Ondřeje Víta. Jeho prudká rána z 20 metrů však letěla nad břevno. Hrálo se od vápna k vápnu a jediné ohrožení branky soupeře snad mohly přinést standardní situace, ale ty také končily vždy vítězstvím bránícího mužstva. Na domácí straně se sice snažil svojí aktivitou roztrhat červenokosteleckou obranu útočník Čech, ale zůstával osamocen. Trutnovskému týmu chyběl Holubec, který je na dovolené v Egyptě. Když už se domácím třeba podařilo na křídle vykombinovat akci, chyběl kvalitní centr do vápna.

Druhý poločas už přinesl podstatně živější podívanou, hlavně zásluhou domácího celku, který se začal více tlačit do útoku. V 53. minutě vnikl do hostující šestnáctky Čech, zpětnou přihrávkou našel na hranici penalty Markse, ale domácí kapitán na chvíli zaváhal a pak jeho střelu gólman Macek vyrazil. Trutnovští se snažili tvořit, ale často jejich kombinaci nabourával podmáčený terén. Hosté se zatáhli a spoléhali na brejkové situace. Ale vyloženou šanci si nevypracovali žádnou. Naopak domácí ještě jednu. V poslední minutě vysunul Kamitz za obranu do úniku Čech, domácí útočník postupoval sám na brankáře, jenže nezvolil dobré zakončení a trefil jeho nohy. „Nabízelo se tam tolik jiných variant,“ zalitoval trenér Miloš Dvořák po utkání, které skončilo bez branek.

NÁZORY KOUČŮ
Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Bylo jasné, že utkání bude o jedné brance. Příliš fotbalovosti na hřišti vidět nebylo, bojovalo se a oba mančafty si sáhly na dno. Věděli jsme, že soupeř hraje na brejky, tak kluci z toho měli malinko respekt a první poločas hráli na jistotu. O přestávce jsem jim řekl, ať se nebojí hrát a bylo to znát. Kostelec už toho měl ke konci dost, soupeře jsme přehrávali a takové šance jako měl Láďa Marks nebo Honza Čech na konci se musí proměňovat.“

Robert Hanuš, trenér Červeného Kostelce:
„První poločas jsme byli určitě lepší, ale ve druhém nás Trutnov hodně zatlačil a myslím si, že remíza je spravedlivá. Oba soupeři se dobře znají, takže měli hru toho druhého přečtenou. S bodem z Trutnova i s předvedenou hrou jsme určitě spokojení.“

Jičín – Lázně Bělohrad/Pecka 4:3
Dvůr Králové B – Rychnov n/K 4:1
Libčany – Jaroměř 4:0
Broumov – Kratonohy 4:1
Olympia HK – Slavia HK 3:0
Týniště n/O – Česká Skalice 0:4
Hořice – Nový Bydžov B 2:1