Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 15:56 Svátek: Igor Zítra: Olivie

POLICIE ZADRŽELA MUŽE, KTERÝ MÁ NA SVĚDOMÍ SOBOTNÍ PŘEPADENÍ HERNY

článek vytvořen 04. 10. 2012, přečetlo si ho 3409 lidí

Trutnov - Policistům se během krátké doby povedlo objasnit další případ loupežného přepadení. Došlo k němu v sobotu ráno, muž při něm z herny uprostřed města odnesl asi čtyřicet tisíc korun. Pachatele kriminalisté zadrželi v úterý. Muž skončil ve vazbě, nyní mu hrozí až deset let vězení. Potvrdila to policejní mluvčí Ivana Ježková.
Osmatřicetiletý muž v sobotu kolem půl páté ráno vešel do herny ve Spojenecké ulici a násilím barmanku donutil vydat peníze, kterou měla v době loupeže v kasírtašce. "Po příchodu do herny si vyžádal klíče od WC, kde po odchodu nechal odemčeno. Po chvíli, když se přesvědčil, že v baru ani na ulici není žádný svědek, uchopil 22letou barmanku za ruce a zakryl jí ústa, aby jí zabránil ve volání o pomoc. Žena mu z obavy o svůj život vydala veškerou finanční hotovost, která byla bezmála čtyřicet tisíc korun," uvedla policejní mluvčí.

Lupič potom barmanku násilím zavřel na toaletě a se slovy: „nevolej policii“ z herny odešel. "Kriminalisté začali po muži okamžitě pátrat a díky kamerovému systému a hlavně všímavosti a svědectví dalších osob z okolních podniků se jim podařilo muže během tří dnů vypátrat," upřesnila Ivana Ježková.

Policisté už muži sdělili obvinění ze zločinu loupež, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. "Soudce okresního soudu dnes rozhodl, že bude stíhán vazebně. Rozhodně mu nepřilepšila skutečnost, že pro orgány činné v trestním řízení není nováčkem. V minulosti byl již za majetkovou trestnou činnost odsouzen," dodala Ivana Ježková.

V krátké době se jedná o druhého lupiče, který byl kriminalisty v Trutnově odhalen. V létě Okresní soud v Trutnově odsoudil k osmi letům vězení dvaatřicetiletého recidivistu, který má na svědomí čtyři loupežná přepadení zdejších heren.

(pac, tz-ij)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena